Preses apskats

12. septembris, 2008
.
.
.
Talsu Vēstis, 30/08/2008, Elīna Mierkalne, lpp.: 6 – Kad izaugšu liels, tad es kļūšu par...

Labklājības ministrijas apkopotā informācija liecina, ka viena no perspektīvākajām nozarēm, kurā studējošie veiksmīgi iekļausies darba tirgū, ir inženierzinātnes, kuras iespējams apgūt Rīgas Tehniskajā universitātē.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit:

Bauskas Dzīve, 29/08/2008, lpp.: 2 – Cik liela nozīme ir karjeras izglītības programmai?

Karjeras izglītība ir svarīga, jo jauniešiem bieži vien ir stereotipi un aizspriedumi pret konkrētām specialitātēm.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit:

Druva (Cēsis), 29/08/2008, Elīna Gulbe, lpp.: 7 – Gatavs ienirt zinātnē

Cēsu Valsts ģimnāzijas absolvents Ansis Rezgalis gatavojas sākt mācības Rīgas Tehniskās universitātes informācijas tehnoloģiju fakultātes 1. kursā.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit:

Kursas Laiks (Liepāja), 29/08/2008, lpp.: 2 – Vai esat gatavi pirmdien doties uz skolu?

Rīgas Tehniskās universitātes studenti Sandra Voitkeviča un Rolands Sīlis stāsta, ar kādām sajūtām un mērķiem sāk jauno mācību gadu.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit:

Dienas Bizness, 02/09/2008, Māris Ķirsons, lpp.: 1, 4, 5 – Prasa nodokļu KAPITĀLO REMONTU

«Nodokļu normatīviem ir jānovērš daudzi melnie caurumi un jāspēj samazināt nodokļu administrācijas un nodokļu maksātāju atšķirīgo interpretāciju un ar to saistītos strīdus,» tā Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas fakultātes dekāna vietnieks, bijušais Valsts ieņēmumu dienesta vadītājs Dr. oec. Kārlis Ketners.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit:

Latvijas Vēstnesis, 02/09/2008, Dace Kārkliņa (reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra preses sekretāre), lpp.: 2 – Par Baltijas jūras piekrastes vides attīstību

Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministra Egdara Zalāna vadībā 29. augustā notika pirmā ekspertu sanāksme par Baltijas jūras un Baltijas jūras līča piekrastes vides attīstību, kuras mērķis bija apzināt viedokļus un uzklausīt priekšlikumus pirms sākt darbu pie piekrastes turpmākās aizsardzības un attīstības pamatnostādnēm. Sanāksmes dalībnieki tika iepazīstināti ar Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētbūvniecības katedras docenta Egona Bērziņa izvērtējumu par piekrastes joslu un tās attīstības plānošanu Kurzemē.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit:

Latvijas Avīze, 02/09/2008, Ģirts Vikmanis, lpp.: 2 – Skolotājam visu laiku jābūt formā

Skolotāji un augstskolu mācībspēki stāsta, ar kādām pārdomām tiek sagaidīts jaunais mācību gads. Juris Biršs, Rīgas Tehniskās universitātes profesors atzīst, ka jūt gandarīju par to, ka vēl aizvien ir vajadzīgs un ļoti gaida tikšanos ar studentiem.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit:

Diena (Karjeras Diena), 02/09/2008, lpp.: 2 – LAUMA BĒRZIŅA 31

Lauma Bērziņa, kura ieguvusi arī biznesa vadības maģistra grādu Rīgas Tehniskajā universitātē, pievienojusies zvērinātu advokātu birojam «Sorainen».
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit:

Kapitāls, 01/09/2008, lpp.: 14, 15 – Aktuālākais blogos – tehnoloģijas, parādu piedziņa, loģistika un cenas

Biznesa informācijas portāla «nozare.lv» ekspertu blogi ir tiešsaistē publiski pieejams, atvērts diskusiju, pieredzes un viedokļu apmaiņas forums, kas ikvienam interesentam sniedz iespēju pašam kļūt par informācijas autoru, dzīvas informācijas radītāju.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit:

Dienas Bizness, 03/09/2008, Jana Gavare, lpp.: 18, 19 – Darba aizsardzībā – ar augstāko izglītību

Darba aizsardzības speciālistiem, kas nodarbojas ar bīstamiem komercdarbības veidiem, būs vajadzīga augstākā speciālā izglītība. Šādu izglītību ir iespējams iegūt arī Rīgas Tehniskajā universitātē Inženierekonomikas fakultātes maģistra profesionālajā programmā «Darba aizsardzība».
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit:

Komersanta Vēstnesis, 03/09/2008, Mudīte Luksa, lpp.: 4, 5 – Tehnoloģiju pārnese uz komercijas takas

Lai savestu kopā zinātniekus un ražotājus, arī Latvijā, vadoties pēc ārvalstu pieredzes, radās ideja par tehnoloģiju pārneses kontaktpunktu izveidi lielākajās valsts augstskolās. Valsts budžeta grozījumos tehnoloģiju pārneses veicināšanai 2005. gadā valsts budžetā tika paredzēts finansējums 588 tūkst. latu apmērā.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit:

Neatkarīgās Tukuma Ziņas, 02/09/2008, Rūta Fjodorova, lpp.: 6 – Ģenētiski modificētā pārtika – «par» vai «pret»?

Aizvien vairāk Eiropā un arī pie mums tiek runāts par ģenētiski modificēto organismu pārtiku. Ar pētījumiem, kas saistīti ar ģenētiski modificētu organismu izpēti nodarbojas arī Rīgas Tehniskā universitāte.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit:

Ezerzeme (Krāslava), 02/09/2008, Sergejs Bovtaramovičš, lpp.: 5 – Kā Krāslavas mazpulki pavadīja vasaru

Latvijas Mazpulku dalībniekiem katru gadu ir iespēja piedalīties apmaiņas braucienos uz dažādām Eiropas valstīm. Mazpulku apmaiņas programmā piedalās arī Rīgas Tehniskās universitātes studenti.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit:

Rīgas Balss, 04/09/2008, Edgars Gertners, lpp.: 23 – Ceļu būves inženieris – pieprasīta un labi atalgota profesija

Ceļu būves inženieris ir viena no šābrīža «zelta» profesijām, jo pieprasījums pēc speciālistiem nozarē krietni pārsniedz piedāvājumu. Topošos inženierus atbalsta gan valsts, gan arī uzņēmēji, no fondu līdzekļiem piešķirot stipendijas. Turklāt profesija būs pieprasīta arī nākotnē – investīcijas Latvijas ceļu attīstībā tuvākajos gados mērāmas miljonos. Ceļu būves inženiera profesiju iespējams apgūt Rīgs Tehniskajā universitātē.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit:

36,6 Veselīgāk Saskanīgāk Gudrāk, 01/09/2008, Aija Britāla, lpp.: 81 – Ziņas

Tradicionālajā japāņu cīņas veidā sumo sacentīsies roboti no visas Baltijas. Sacensības notiks 13. septembrī Rīgas Tehniskās universitātes lielajā aulā. Ieeja brīva.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit:

Dienas Bizness, 05/09/2008, Diāna Golovko, lpp.: 19 – Notiks Zinātnes svētki

Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī un Rēzeknē 26. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākums, kura temats šogad ir «Materiāli ap mums un mūsos». Saistībā ar pasākumu būs atvērtas apskatei zinātniskās laboratorijas arī Rīgas Tehniskajā universitātē. Būs iespēja piedalīties zinātniskos eksperimentos un diskusijās.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit:

Kultūras Forums, 05/09/2008, lpp.: 10, 11 – Afiša

Arhitektu namā apskatāma Rīgas Tehniskās universitātes starptautiskās vasaras universitātes «Kultūra. Zooloģija. Urbānisms.» Dalībnieku darbu izstāde.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit:

Mājas Viesis, 05/09/2008, Ilze Lavrinoviča, lpp.: 39 – Caur gladiolu ziedu krāšņumu

13. septembrī Rīgas Tehniskās universitātes lielajā aulā Kaļķu ielā 1 notiks Baltijas robotikas sacensības «Baltic Robot SUMO 2008». Tās organizē RTU Robotikas klubs un Studentu parlaments.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit:

Mājas Viesis, 05/09/2008, Ilze Lavrinoviča, lpp.: 14, 15 – Būvniecības bums Latvijā: apgāžot mītus

Lai gan šobrīd, ekonomikas atdzišanas apstākļos, būvniecības nozare Latvijā saskaras ar nopietnām problēmām – aizvien biežāk dzirdams, ka cilvēkus atlaiž no darba, neizmaksā algas –, vēl 2007. gadā sabiedrībā izplatījās informācija, ka būvniecības nozarē trūkst strādājošo. Patiesībā strādājošo bija pārāk daudz, bet celtnieki savu darbu nereti veica neefektīvi, ar zemu darba ražīgumu. To pētījumā par būvniecības nozares attīstību Latvijā pagājušos gados uzsver Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas fakultātes būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma ekonomikas un vadīšanas katedras speciālisti. Šis ir tikai viens no mītiem, saistītiem ar neseno būvniecības un nekustamā īpašuma bumu, ko izgaismo šis pētījums.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit:

Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai, 06/09/2008, Kristaps Zaļkalns, lpp.: 19 – KO SĒSI, TO PĻAUSI

16. Latvijas čempionātā florbolā intriģējošākās spēles sola «Cel Tik/Lekringa» un pastiprināto virslīgas jaunpienācēju RTU duelis. 
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit:

Diena, 06/09/2008, lpp.: 20 – PIRMĀ KĀRTA FLORBOLĀ
 
Sestdien tiks aizvadītas pirmās kārtas spēles Latvijas čempionātā florbolā. Plkst. 20 – RTU – «Cel Tik/Lekrings».
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit:Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

12. septembris, 2008 plkst. 21:01

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi