Pirmsinkubācijas programmā «IdeaLAB» studenti attīsta inovatīvas biznesa idejas

9. februāris, 2022
Pirmsinkubācijas programmā «IdeaLAB» studenti attīsta dažādas biznesa idejas, to vidū ir telpu izgaismošanas risinājums straumēšanas aktivitātēm «Hybrid Light».

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pirmsinkubācijas programmā «RTU IdeaLAB» mentoru un nozares profesionāļu vadībā studenti apgūst uzņēmējdarbības prasmes un attīsta biznesa idejas – inovatīvus gaismas objektus, uzlabojumus ērtākai dzīvei pilsētvidē, IT risinājumus būvniecības jomā, eksperimentālus jaunus materiālus utt.

Šajā sezonā «IdeaLAB» programmā no 24 komandu pieteikumiem atlasīti 12 labākie. Komandas attīsta biznesa idejas, validē tās un testē. Studenti attīsta biznesa idejas dažādās tautsaimniecības nozarēs, piemēram, izstrādā personalizētu mājas konstruktoru «do.Māja», aplikāciju «CINBUS», kas izveido recepti, analizējot pieejamos produktus, spilvenu «Ergopillow», kas koriģē sēdoša cilvēka stāju,  skūteru aizsargmaliņas «ASYDE», viedo modinātāju «AlarMe», kas liek izpildīt uzdevumus, lai to izslēgtu, telpu izgaismošanas risinājumu straumēšanas aktivitātēm «Hybrid Light» utt.

«IdeaLAB» programmas sezona ilgs līdz 2022.gada 8.aprīlim un noslēgsies ar vērienīgu Demo dienu, kuras laikā jaunuzņēmumu ekosistēmas dalībnieki, eksperti un RTU Zinātnes un inovāciju centra pārstāvji novērtēs komandu veikumu. Demo dienas laikā klātienē būs iespējams iepazīties arī ar citu sezonu un citu projekta «RTU inovāciju granti studentiem» aktivitāšu komandu izstrādātajiem prototipiem un idejām.

«RTU IdeaLAB» ir daļa no projekta «Studentu inovāciju granti» (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem») aktivitātēm. Tā dod iespēju apgūt uzņēmējdarbības prasmes, apvienojot jaunos un topošos uzņēmējus, mentorus, jaunrades entuziastus, mācībspēkus un investorus, nodrošinot vidi un atbalstu agrīnā attīstības stadijā esošu biznesa ideju realizēšanai.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

9. februāris, 2022 plkst. 12:38