Pirmais studentu excel vebinārs pulcē lielu interesentu skaitu

8. marts
.
.
Seminārā studenti dalībniekus iepazīstināja ar Excel piedāvātajām iespējām. Foto: pixabay.com

Negaidīti liels interesentu skaits atsaucas vēl nebijušam vebināram, kurā ar Excel iespējām iepazīstināja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes pirmā kursa studenti, kuri paši biznesa datu analīzes tehnoloģijas apgūst vien dažus mēnešus. 

Topošie uzņēmējdarbības, mārketinga, finanšu, loģistikas, starptautisko sakaru un kvalitātes kontroles speciālisti, kuri semestri apgūst biznesa datu apstrādes mākslu, vadīja trīs dienu tiešsaistes semināru ciklu «BDAT 2021 Excel Webinar», daloties ar Biznesa datu analīzes tehnoloģiju (BDAT) priekšmetā apgūtajām praktiskajām iemaņām. Seminārs tika izsludināts kā publisks un tajā varēja piedalīsies ikviens.

Semināram reģistrējās 1355 interesentu. Semināros ik dienu piedalījās vidēji 200 dalībnieku – ne tikai studenti, bet arī viņu vecāki un citi interesenti. Viņi atzinīgi novērtēja iegūtās jaunās zināšanas un pieredzi, kā arī bija priecīgi par iespēju atsvaidzināt senāk iegūtas prasmes. 

Trīs semināra dienās studenti dalībniekus iepazīstināja ar Excel piedāvātajām iespējām – darbs ar šūnām, grafiku, atskaišu veidošana, nosacījumformatēšana, loģisko funkciju pielietošana, datuma un teksta lietojums. Viņi arī rādīja piemērus, kā lietot Excel datu apstrādē un vizualizācijā, iepazīstināja ar Pivot Table rīku, kā arī atgādināja gan par jau sen pazīstamām funkcijām un rīkiem, gan «svaigām» Office 365 funkcijām un to iespējām. Semināra dalībniekiem tika sagatavoti izdales materiāli, ar kuru palīdzību bija iespējams praktiski sekot līdzi visām studentu darbībām.

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes lektors Leonards Budņiks jau sen loloja ideju par apmācību programmu, ko interesentiem vadītu viņa studenti. Klātienē šādu ideju nebija iespējams īstenot, pastāvot bažām, ka cilvēki netērēs laiku, lai iedziļinātos 1. kursa studentu prezentācijās par zināšanām, ko viņi apguvuši tikai trīs mēnešu laikā. Attālināts darbs šobrīd ir izaicinājums gan studentiem, gan mācībspēkiem, tomēr tas sniedz arī iepriekš nepieredzētas iespējas. Attālinātas saziņas platformas un iespēja pieslēgties lekcijām no jebkuras vietas maina cilvēku informācijas iegūšanas paradumus un motivāciju. Tā dzima ideja par BDAT vebināru, kas izrādījās īsts veiksmes stāsts. 

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte nodrošina augstāko izglītību dažādos ekonomikas un uzņēmējdarbības virzienos, sagatavojot starptautiski atzītus speciālistus un uzņēmējus. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

8. marts plkst. 16:40

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi