Pirmā CERN Baltijas konference pierāda – Baltijas valstīm ir potenciāls sadarbībai ar CERN

6. jūlijs
.
.
Foto: Pixabay.com

Baltijas valstu universitātes un zinātniskās institūcijas ir parādījušas, ka spēj strādāt partnerībā ar Eiropas Eiropas Kodolpētniecības centru (CERN) ne tikai CERN Baltijas grupas sastāvā, bet daudz plašākā veidolā. To apliecināja pirmā Baltijas CERN konference, kas 28.–30. jūnijā norisinājās tiešsaistē un kurā piedalījās Baltijas valstu zinātnieki, zinātnes politikas veidotāji, uzņēmēji un CERN pārstāvji. 

Konferencē piedalījās ne tikai deviņi partneri – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas augstskolas un zinātniskās institūcijas, kas apvienojušās CERN Baltijas grupā, bet arī citas Baltijas augstākās izglītības un pētniecības iestādes, tā krietni paplašinot to institūciju loku, kas vēlas sadarboties ar CERN. Konferences dalībniekus uzrunāja augstas CERN amatpersonas, trīs ministres, kā arī bija iespējams noklausīties aptuveni 70 zinātniskos referātus. 

«Šī konference mums atļāva novērtēt, cik plaša un daudzveidīga mums Baltijas valstīs ir augstākā līmeņa zinātne, sadarbojoties ar CERN, cik plašs ir zinātnes spektrs no fundamentālās fizikas līdz medicīnas pētījumiem un inženiertehniskiem risinājumiem,» saka Latvijas valdības pārstāvis CERN Toms Torims. 

Viņaprāt, Baltijā ir spēcīgs pētniecības un attīstības (research & development) potenciāls, ko pierādījuši industrijas pārstāvji, kas konferencē iezīmēja savas iespējas sadarbībai ar CERN. «Konference pierādīja, ka Baltijas valstīm ir ko piedāvāt arī industrijas līmenī, un tika atrasta sinerģija starp uzņēmumiem un CERN,» saka T. Torims. 

Kad valsts iegūst CERN asociētās dalībvalsts statusu, tās uzņēmumi var pieteikties CERN pasūtījumiem. Igaunija un Lietuva jau ir kļuvušas par CERN asociētajām dalībvalstīm, un 2. augustā oficiāli par asociēto dalībvalsti kļūs arī Latvija, kuras parlaments jau ir ratificējis asociācijas līgumu ar CERN. 

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

6. jūlijs plkst. 17:06

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi