Piedāvās biznesa idejas klimata pārmaiņu mazināšanai

23. augusts, 2017

No 25. augusta līdz 2. septembrim Rīgā notiks Klimata zināšanu un inovāciju kopienas «Climate KIC» vasaras skolas «Journey 2017» fināls, kurā tiks prezentētas biznesa idejas klimata pārmaiņu samazināšanai.

Apvienojot studentus un profesionāļus no visas pasaules, «Journey» ir lielākā vasaras skola klimata inovāciju un uzņēmējdarbības jomā. Rīgā notiekošais fināls apvienos divas vasaras skolas, 80 dalībniekus no visas pasaules, viesus no centrālās organizācijas, Eiropas Savienības (ES) un nevalstiskajām organizācijām, kuru darbība saistīta ar klimata pārmaiņu problēmām.

Fināla nedēļā Rīgā dalībnieki turpinās piedalīties dažādas lekcijās, darbnīcās, izstrādās prototipus RTU Dizaina fabrikā, bet arī prezentēs piecu nedēļu darba rezultātu - izstrādātas biznesa idejas, kas samazina vai novērš klimata pārmaiņas. Biznesa idejas vērtēs uzņēmējdarbības, zinātnes, nevalstisko organizāciju un «Climate KIC» pārstāvji no Latvijas un ārvalstīm.

RTU ir «Climate KIC» biedrs un vasaras skolas «Journey 2017» fināla nedēļas Rīgā organizators. «Climate KIC» ir viena no zināšanu un inovāciju kopienām, kuras apvieno Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts (European Institute of Innovation and Technology – EIT).

Paralēli šomēnes sākta arī «Climate KIC» akceleratora programma, kurā uzņemti desmit zaļo tehnoloģiju uzņēmumi – SIA «Droneplan», SIA «CADworks», SIA «Snowision», SIA «Earth Pumps», SIA «Adia Nanotech», SIA «Airborard», SIA «eHarv», SIA «Alternative Plants», SIA «Nivetap», SIA «Adaplab Oil&Gas». To darbības nozares ir dažādas, tajā skaitā, kosmētikas aktīvo vielu izstrāde, izmantojot augu cilmes šūnu kultūras, enerģijas ieguvei paredzētu tehnoloģiju attīstība utt. Akceleratora programma ilgs līdz novembra beigām, dalībniekiem nodrošinot apmācības, izaugsmes treneru (kouču) atbalstu, līdzfinansējumu, iespēju izstrādāt produktu RTU Dizaina fabrikā.

Vairāk par vasaras skolu
Vairāk par akceleratora programmu