Piedāvā atbalstu tehnoloģiju un biznesa profesionāļu sadarbībai, lai veidotu ietekmīgus uzņēmumus pārtikas un lauksaimniecības nozarē

29. marts, 2022

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrs aicina tehnoloģiju speciālistus un uzņēmējdarbības profesionāļus, kā arī tehnisko, biznesa un lauksaimniecības augstskolu studentus pieteikties dalībai Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju centra (EIT) kopienas «EIT Food» programmā «TeamUp». Tās mērķis ir veidot tehnoloģiski ietilpīgu ideju autoru un biznesa pārstāvju komandas, lai dibinātu inovatīvus un ietekmīgus pārtikas un lauksaimniecības nozares uzņēmumus.

Līdz 14. aprīlim programmā aicināti pieteikties inovatīvu pārtikas un lauksaimniecības tehnoloģiju autori, kuri vēlas savu ideju komercializēt un atrast partnerus, kuri jaunuzņēmuma līdzdibināšanā rūpēsies par biznesa attīstību. Līdz 3. jūnijam pieteikšanās atvērta uzņēmējdarbības profesionāļiem ar pieredzi biznesā, vadībā, mārketingā un stratēģiskajā plānošanā, kurus interesē agropārtikas inovācijas un tehnoloģijas.

Vairāk informācijas un pieteikšanās.

8. aprīlī plkst. 12.00 vairāk par programmu «TeamUp» un pieteikšanos varēs uzzināt vebinārā.

Tiešsaistes programmas «TeamUp» dalībniekiem septiņus mēnešus būs iespēja saņemt atbalstu jaunuzņēmuma veidošanai — apmācības, mentoringu, finansējumu, kā arī dibināt kontaktus ar pasaules līmeņa ekspertiem un līdzīgi domājošiem profesionāļiem, kuri vēlas veicināt pozitīvas pārmaiņas pārtikas sistēmā.

Pirmajos «TeamUp» mēnešos, jūnijā un jūlijā, programmā uzņemtie dalībnieki savā starpā meklēs partnerus un izveidos līdzīgos redzējumos un vērtībās balstītas komandas. Katra komanda saņems stipendiju 2000 eiro apmērā un ar ekspertu atbalstu attīstīs biznesa ideju. Novembrī komandas prezentēs nākotnes plānus ekspertu panelim, daudzsološākās pretendēs uz finansējumu līdz 40 000 eiro.

«TeamUp» tiks atbalstīti tehnoloģiski ietilpīgi risinājumi, kuru fokusā ir ilgtspējīga lauksaimniecība un akvakultūra, alternatīvie proteīni, digitālā izsekojamība, aprites ekonomikā balstītas pārtikas sistēmas un veselīgs uzturs.

«TeamUp» ir viena no EIT lauksaimniecības un pārtikas kopienas «EIT Food» īstenotajām aktivitātēm. «EIT Food» aktivitātes Latvijā īsteno «EIT Food Hub Latvia».

«EIT Food Hub Latvia»  darbojas RTU Zinātnes un inovāciju centrs paspārnē kā viena no četrām zināšanu un inovāciju kopienām, un tās darbības pamatmērķis ir veicināt tādu inovāciju un ilgtspējīgu ekonomikas iniciatīvu veidošanos, kas vairo kvalitatīvas pārtikas pieejamību, dod pienesumu vides saglabāšanā un veselības uzlabošanā, kā arī rada jaunas darbavietas. «EIT Food» darbība aptver visu pārtikas sistēmu, sākot no lauksaimniecības un ražošanas, līdz pat piegādei un gala patērētājam.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

29. marts, 2022 plkst. 11:48