Pieci RTU zinātnieki ievēlēti par Latvijas Zinātņu akadēmijas locekļiem

26. novembris, 2021

Par Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) īstenajiem locekļiem ievēlēti divi Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) zinātnieki - Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta vadošā pētniece, Rūdolfa Cimdiņa Rīgas biomaterālu inovāciju un attīstības centra direktore Dagnija Loča un Materiālu un virsmas tehnoloģiju institūta vadošais pētnieks un direktors Andris Šutka.

Vēl trīs RTU zinātnieki ievēlēti par LZA korespondētājlocekļiem – RTU Enerģētikas un vides inženierzinātņu fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu katedras vadošā pētniece Andra Blumberga, MKĻF Polimēru materiālu tehnoloģijas katedras profesors Remo Merijs Meri un MLĶF Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta vadošā pētniece Kristīne Šalma-Ancāne.

LZA sastāvu veido īstenie locekļi (akadēmiķi), goda locekļi, korespondētājlocekļi un ārzemju locekļi. Par LZA locekļiem ievēlē izcilus Latvijas zinātniekus, kuru pētījumi Latvijā un  pasaulē ir plaši atzīti. Par korespondētājlocekļiem var kļūt Latvijā kādā zinātnes nozarē autoritāti ieguvušus zinātnieki, kuri spēj kvalificēti pārstāvēt attiecīgo zinātnes nozari, sniegt ekspertīzi zinātniskos darbus un savai specializācijai atbilstošos zinātniskos virzienus.

Pavisam sapulces laikā ievēlēti desmit jauni LZA īstenie locekļi un divi goda locekļi, kā arī divpadsmit korespondētājlocekļi. Aizklātā balsošana par kandidātiem notika attālināti.

Papildu informācija.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments