RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte svin 60. jubileju

29. augusts, 2018

2018. gada 1. septembrī aprit 60 gadi, kopš dibināta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte (EEF). Par godu vēsturiskajam notikumam klajā nākusi fakultātes vēsturei veltīta grāmata.

Jaunajā grāmatā «Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātei 60», kuras autors ir Alnis Auziņš, apkopoti svarīgākie fakultātes vēstures fakti, tās ievērojamāko darbinieku biogrāfijas, kā arī sniegts ieskats enerģētikas un elektrotehnikas jomu attīstības vēsturē Latvijā. Izdevumu papildina fakultātes laikabiedru – gan bijušo, gan esošo darbinieku atmiņu stāstījumi gan par studiju, gan ārpusstudiju dzīvi.

EEF, tolaik Elektroenerģētikas fakultāte, atjaunotajā Rīgas Politehniskajā institūtā darbu uzsāka 1958. gada 1. septembrī. Tā tapusi uz Latvijas Universitātes (LU) agrākās Mehānikas fakultātes bāzes. Fakultātes pirmā mājvieta atradās Kronvalda bulvārī 1, iepriekšējā LU Ģeogrāfijas fakultātes ēkā. Mācībspēki un studenti paši aktīvi strādāja, lai namu piemērotu jaunās fakultātes vajadzībām. 2014. gadā fakultāte pārvācās uz jaunu mājvietu – 17. septembrī atklāto EEF jauno ēku RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, Āzenes ielā 12/1.

1. septembrī tiks atzīmēta fakultātes jubileja, kā arī atklāta jaunā grāmata. Pirms svinīgā jubilejas pasākuma tā dalībniekiem būs iespēja doties nelielā ekskursijā, apmeklējot fakultātes bijušo ēku Kronvalda bulvārī 1 un tās jauno ēku Ķīpsalā.  Jubilejas pasākums ir ielūgtajiem viesiem, taču ar EEF vēsturei veltīto grāmatu ikviens aicināts iepazīties RTU Zinātniskajā bibliotēkā, Paula Valdena ielā 5, kur tā nonāks īsi pēc atklāšanas.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

29. augusts, 2018 plkst. 12:02