Par godu RTU 160. jubilejai studentu pilsētiņā Ķīpsalā notiks rektora pieņemšana

29. jūnijs, 2022
.
.
.

Svinot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 160. jubileju, piektdien, 1. jūlijā, plkst. 10.00–15.00 RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, auditoriju mājā «Domus Auditorialis», Zunda krastmalā 8 notiks RTU rektora Leonīda Ribicka svinīgā pieņemšana, kuras laikā varēs iepazīties ar RTU vēsturi, kā arī apskatīties studentu pilsētiņu. 

Pieņemšanā aicināti piedalīties RTU jubilejas svinību viesi – RTU padome, RTU Padomnieku konvents, RTU fakultāšu konventi, Goda absolventi, Goda biedri, Latvijas augstskolu vadība, politiskās un valsts pārvaldes amatpersonas, pašvaldību vadītāji, ārvalstu vēstnieki. 

Pieņemšanā rektors viesus iepazīstinās ar RTU vēsturi un ieguldījumu Latvijas izglītības un tautsaimniecības attīstībā. RTU jeb tolaik Rīgas Politehnikums ir pirmā augstskola, kas  1862. gadā dibināta tolaik Krievijas impērijā ietilpstošajā Latvijas teritorijā. Politehnikumu kā privātu augstskolu dibināja vācbaltieši, jo reģionā strauji attīstījās rūpniecība un bija nepieciešami pašiem savi inženieri, kuri varētu konstruēt jaunas iekārtas, mašīnas, mehānismus. Rīgas Politehnikums dibināts kā daudznozaru tehniskā augstskola, un pirmais rektors jeb tolaik – direktors Ernsts Nauks Rīgā ieradās no Vācijas, lai Rīgas Politehnikumu veidotu pēc Eiropas modernāko – Cīrihes un Karlsrūes – tehnisko augstskolu parauga. 

160 gadus RTU ir Latvijas tehniskās izglītības stūrakmens, sagatavojot jaunos inženierus darba tirgum, kā arī sniedzot savu ieguldījumu zinātnē, jo RTU zinātnieki ir izstrādājuši daudzu produktu prototipus. Svinīgo uzrunu teiks izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece un Saeimas izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens. 

Pieņemšanā viesus ar mūzikas skaņām priecēs RTU jauktais koris «Vivere», savukārt pēc svinīgās daļas būs iespēja iepazīties ar RTU studentu pilsētiņu, apskatot studiju vidi un ielūkojoties laboratorijās, kur RTU zinātnieki rada tehnoloģiskos risinājumus un produktu prototipus. RTU studentu pilsētiņa Ķīpsalā pēdējos desmit gados tiek mērķtiecīgi attīstīta, būvējot jaunas un renovējot jau esošās ēkas, lai radītu mūsdienīgu vidi studiju un zinātniskajai darbībai. 

Vēlāk, 1. jūlija vakarā, RTU jubilejas svinības turpināsies Mežaparka Lielajā estrādē, kur notiks tradicionālais RTU Lielais izlaidums, RTU zinātnieku un studentu radīto prototipu un produktu izstāde, kā arī svētku koncerts, kurā piedalīsies RTU kultūras kolektīvi un Latvijā pazīstami mākslinieki. 

RTU ir mūsdienīga, starptautiski pazīstama un prestiža vienīgā daudznozaru tehniskā universitāte Latvijā. RTU deviņās fakultātēs iespējams apgūt daudzpusīgu izglītību augstajās tehnoloģijās un inženierzinātnēs, kā arī sociālajās un humanitārajās zinātnēs. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

29. jūnijs, 2022 plkst. 13:59

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi