Palīdzēt cilvēkam ērti justies savā apģērbā

10. marts, 2020
Foto: Ieva Leiniša, LETA, «Dienas Bizness»

«Antropometrijas laboratorijas galvenā interese ir cilvēku komforts lielumatbilstības ziņā – vai cilvēkam ir ērti konkrētajā apģērbā, vai nē. To var saukt arī par apģērbu ergonomiku,» Latvijas Radio 2 raidījumā «Nākotnes pietura» stāsta Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta Apģērbu un tekstila tehnoloģiju katedras asociētā profesore Inga Dāboliņa.

Asociētā profesore stāsta, ka laboratorijā veiktie pētījumi galvenokārt saistīti ar uniformām, sporta vai kādiem citiem specapģērbiem, nevis ikdienas apģērbu.

«Cilvēka ķermenis ir kompleksa lieta, jo mēs cits no cita atšķiramies, statistiski esam klasificējami kā atšķirīgi. Atšķirīgi ir arī tekstilmateriāli,» norāda I. Dāboliņa, uzsverot, ka arī tekstila nozarē ienāk jaunās un viedās tehnoloģijas, piedāvājot aizvien jaunus un dažādus materiālus, kuriem arī piemīt dažādas īpašības.

Viens no pētījumu virzieniem, kurā šobrīd strādā asociētā profesore, saistīts ar Latvijas renes braucēju sporta tērpu uzlabošanu – lai tos padarītu ergonomiskākus, labāk pieguļošus un ērtākus, tādējādi palīdzot ietaupīt sportā tik svarīgās sekundes simtdaļas.

2020. gada 4. marta Latvijas Radio raidījums «Nākotnes pietura».

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

10. marts, 2020 plkst. 13:12