Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledža oficiāli pievienojas RTU

1. jūlijs, 2019
Foto: pixabay.com

Realizējot augstākās izglītības konsolidācijas procesu, Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledža (OMTK) 1. jūlijā oficiāli ir kļuvusi par Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) aģentūru. Šis ir pozitīvs piemērs, kā izglītības iestādes sadarbībā ar industriju pārdomātā procesā vienojas kopīgi strādāt, lai darba tirgum sagatavotu nepieciešamos speciālistus.

OMTK aģentūras sastāvā RTU tiek pievienota atbilstoši Ministru kabineta 2018. gada 21. novembra lēmumam. Tās jaunais nosaukums ir RTU Olaines Tehnoloģiju koledža (OTK).

Lēmums par RTU un OTK sadarbību pieņemts, balstoties uz nepieciešamību veicināt resursu koncentrāciju un lielāku sinerģiju starp Latvijas augstākās izglītības iestādēm, kas īsteno vienas jomas studiju programmas. Lēmumu par ciešāku sadarbību pieņēma gan OMTK Zinātnes padome, gan RTU Senāts.

Pievienojoties RTU, OTK iegūst gan saturisko atbalstu, gan tehnoloģisko bāzi darba tirgum atbilstošu mācību programmu īstenošanā.

«Apvienojot OTK un RTU spēkus, tiek stiprināts gan esošo studiju programmu saturs, gan RTU Olaines Tehnoloģiju koledžai sniegtas jaunas attīstības iespējas mūžizglītības projektu īstenošanai un ārvalstu studentu piesaistei nākotnē, izmantojot RTU resursus un kapacitāti,» saka RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps.

Savukārt OTK direktore Dace Vilkena uzsver, ka šīs ir pozitīvas pārmaiņas, kas koledžai pavērs jaunas attīstības iespējas: «Varēsim vieglāk un ātrāk reaģēt uz nozaru darbaspēka pieprasījuma izmaiņām un operatīvāk sagatavot nozarēm nepieciešamos speciālistus ar profesionālo kvalifikāciju.»

OMTK sagatavo profesionālus speciālistus Latvijas ķīmijas, farmācijas, biotehnoloģijas, vides, inženiermehānikas un pārtikas nozarē.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

1. jūlijs, 2019 plkst. 15:20