Aicina piedalīties unikālā hakatonā «City to Sea» akvakultūras un mobilitātes attīstībai Baltijas jūras reģionā

13. aprīlis, 2022
.
.
.

No 22. līdz 24. aprīlim Rīgā notiks starptautisks 48 stundu hakatons «City to Sea», lai veicinātu inovatīvu un ilgtspējīgu risinājumu izstrādi misijā «Jūra 2030». Hakatona dalībnieki attīstīs idejas, no kurām potenciāli varētu rasties jaunas pasaulē pieprasītas tehnoloģijas un risinājumi akvakultūras un mobilitātes jomās. Pieteikties dalībai hakatonā iespējams līdz 15. aprīlim. 

Reģistrēties hakatonam.

Hakatonu «City to Sea» organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), vienkopus pulcējot valsts pārvaldes, privātā un pētniecības sektora organizācijas. Kopā ar LIAA to rīko Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un inovāciju kustība «VEFRESH» ar Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) inovāciju kopienas «EIT Food» un «EIT Urban Mobility», kā arī Lietuvas digitālais inovāciju centra «Agrifood» atbalstu.

Šobrīd vairāk nekā 85 miljoni Baltijas jūras reģiona iedzīvotāju dzīvo piesārņotākās un satiksmes ziņā noslogotākās jūras krastā. «City to Sea» hakatona uzdevums ir izmantot reģiona inovāciju tīkla resursus, lai risinātu šos izaicinājumus un pakāpeniski īstenotu tādas Eiropas mēroga iniciatīvas kā Jaunais Eiropas Bauhaus un Eiropas Zaļais kurss.

Hakatonā tiks risināti izaicinājumi šādās jomās: akvakultūra un zilās biotehnoloģijas; aktīvā un nākotnes mobilitāte; kuģošana un zaļās ostas; enerģētika un sabiedriskais transports; piesārņojuma samazināšana u.c.

Pilsētvides  mobilitātes risinājumi nodrošina iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanu, kā arī ērtu, pieejamu un videi draudzīgu pārvietošanos pilsētās. Akvakultūras jomas izaicinājumi veicina ekonomisko izaugsmi piedāvājot risinājumus pārtikas piegādes ķēžu, vides aizsardzības un ostu digitālās transformācijas ietvaros.

Hakatonā aicināti piedalīties pētnieki, uzņēmēji un dažādu jomu eksperti. Viņiem sadarbojoties, tiks izstrādāti jauni akvakultūras un mobilitātes risinājumi. Pieteikties dalībai var gan individuāli dalībnieki, gan komandas ar idejām dažādās attīstības fāzēs. «City to Sea» kopējais balvu fonds 9000 eiro katrā no tematiskajām jomām. Labākās komandas tiks apbalvotas ar naudas balvām un saņems iespēju izmēģināt reālā vidē savus risinājumus sadarbībā ar vadošajiem nozares pārstāvjiem. 

«Inovācijas, kas taps Latvijā, tiks mērogotas globāli, līdz ar to Latvija ne tikai dos savu pienesumu, bet arī kļūs saistoša globāla mēroga investoriem. Nākošais solis būs akcelerācijas fonda veidošana, lai nodrošinātu attīstības iespējas hakatonā tapušo ideju virzībā uz praksē izmantojamiem risinājumiem,» uzsver LIAA direktors Kaspars Rožkalns

Hakatona sadarbības partneri ir Rīgas brīvostas pārvalde, Rīgas dome, «Accenture», Latvijas Mobilais telefons, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts «BIOR», Latvijas Jūras akadēmija, Latvijas Hidroekoloģijas institūts un daudzi citi.

Hakatons ir daļa no misijas «Jūra 2030». Misijas pamatmērķis ir risināt ar klimata pārmaiņām, piesārņojumu un aprites ekonomiku saistītus jautājumus, veidojot vidi  inovatīvu projektu radīšanai un ilgtspējības nodrošināšanai, vienlaikus pozicionējot Latviju kā valsti, kas piedāvā vietējā pieredzē balstītus risinājumus. Hakatons «City to Sea» tiek organizēts ar ERAF un Norvēģijas finanšu instrumentu atbalstu. 
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

13. aprīlis, 2022 plkst. 11:35

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi