Notiks RTU Vēstures diena

2. oktobris, 2018
.
.
.

Ievadot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 156. jubileju, 10. oktobrī notiks RTU Vēstures diena, kura šogad būs veltīta divām zīmīgām gadskārtām – 50 gadu jubilejai kopš RTU ienākšanas Ķīpsalā, kā arī Latvijas valsts simtgadei. 

Pasākumu plkst. 10.00 ievadīs RTU 59. starptautiskās zinātniskās konferences sekcijas «Inženierzinātņu un augstskolu vēsture» sēde, kas norisināsies Kronvalda bulv. 1, 200. telpā. Tajā izskanēs RTU, Latvijas Universitātes, Latvijas Mākslas akadēmijas, Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja, kā arī Valsts valodas centra pārstāvju referāti. Priekšlasījumos aplūkoti dažādi temati, kas saistīti ar RTU un Latvijas valsts tapšanas vēsturi, uz Rīgas Politehniskā institūta (RPI) bāzes dibinātā Ivanovovozņesenskas Politehniskā institūta vēsturi 100 gadu garumā, vairāku nozīmīgu RTU un RPI absolventu profesionālajām gaitām, arhitektūras izglītību Rīgā un Hanoverē, studentu pilsētiņas Ķīpsalā arhitektes veikumu, kā arī citiem jautājumiem. 

Pēc konferences sekcijas plkst. 14.00 sekos RTU studentu pilsētiņas Ķīpsalā 50 gadu jubilejai veltīts pasākums, kas norisināsies Inženierzinātņu vēstures pētniecības centra ekspozīcijas zālē – Kronvalda bulv. 1, 119. telpā. 

Programma
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

2. oktobris, 2018 plkst. 15:02

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi