Notiks pirmais RTU Inženierzinātņu vidusskolas izlaidums

26. jūnijs, 2018
RTU Inženierzinātņu vidusskolas 12. klases Pēdējais zvans 2018. gada 18. maijā

Sestdien, 30. jūnijā, plkst. 15.00 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1, notiks pirmais RTU Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) izlaidums. Skolu absolvē 24 talantīgi un zinoši skolēni, kuri trīs gadus padziļināti apguvuši eksaktos priekšmetus, mācību procesā cieši sadarbojoties ar RTU. Izlaiduma svinīgajā ceremonijā piedalīsies un absolventus sveiks arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un citi.

Šī diena būs īpaša RTU un arī Latvijas vispārējās izglītības vēsturē, jo pirmo izlaidumu svinēs Latvijā pirmās vidusskolas, kuru izveidojusi augstskola, absolventi. Viņi mācības RTU IZV sāka tās dibināšanas gadā – 2015. gada 1. septembrī. Skola tika izveidota, lai atbalstītu īpaši apdāvinātus Latvijas jauniešus, kuri savu nākotni vēlas saistīt ar inženierzinātnēm.

Lielākā daļa RTU IZV absolventu izteikuši vēlmi studēt RTU piedāvātajās studiju programmās. Īpaši RTU IZV absolventiem RTU izstrādāta Izcilības programma, kurā varēs studēt pēc individuāla plāna, lai sasniegtu izcilus rezultātus studijās, zinātnē un tehnoloģiju pārnesē jeb valorizācijā. Tā būs iespēja daudz intensīvāk un atbilstoši savām specifiskajām interesēm apgūt RTU studiju programmas. RTU zinātniekus skolēni iepazina jau mācību laikā, jo tās skolā tika īstenotas ciešā sadarbībā ar RTU zinātniekiem – jaunieši viņu vadībā RTU laboratorijās izstrādāja zinātniski pētnieciskos darbus, veica laboratorijas un praktiskos darbus, klausījās vieslekcijas, kā arī darbojās projektos.

Jau divus gadus skola ir saņēmusi apbalvojumu «Lielā pūce», iegūstot 1. vietu Ata Kronvalda fonda labāko mazo skolu reitingā, kurš veidots, balstoties uz skolēnu panākumiem mācību priekšmetu olimpiādēs, valsts mēroga konkursos, kā arī Latvijas skolēnu zinātniskajās konferencēs.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

26. jūnijs, 2018 plkst. 15:46