Notiks izglītības foruma pirmā diskusija

15. janvāris, 2020
.
.
.

Piektdien, 17. janvārī, plkst. 9.00-13.50 Saeimas Baltiešu zālē, Jēkaba ielā 6/8 notiks izglītības foruma «Izglītības sistēmas mērķis: nākotnes perspektīva» pirmā diskusija «Indivīda profesionālās attīstības izvēles un tās ietekmējošie aspekti». Diskusijā pārrunās indivīdu profesionālās izvēles un to, kā valsts atbalsts ietekmē cilvēku produktivitāti karjeras laikā.  

Forumu, kas sastāv no trim diskusijām, rīko Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Rīgas Tehniskā universitāte (RTU). Tā mērķis – vienoties par Latvijas izglītības sistēmas mērķi nākamajiem desmit gadiem, lai ceļā uz to ikviens indivīds varētu īstenot savus mērķus un vienlaikus tiktu nodrošināta Latvijas tautsaimniecības attīstība. 

Foruma pirmajā diskusijā paredzēts apspriest, kā Latvijas iedzīvotājiem nodrošināt kvalitatīvu izglītību, lai maksimalizētu indivīda potenciāla attīstību un lai cilvēki karjeras laikā būtu spējīgi pielāgoties pārmaiņām darba tirgū. 

Diskusiju ar referātu «Izglītības mērķi un funkcijas» ievadīs OECD Izglītības pētniecības un inovāciju centra pārstāve Treisija Bērnsa. Saeimas deputāte Marija Golubeva runās par izglītības sociālajiem un iekļaujošajiem mērķiem, savukārt Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētā profesore Inta Mieriņa – kā profesijas izvēle ietekmē indivīda produktivitāti. 

Atbalsta programmas «Plecs» stratēģiskais vadītājs Jānis Erts meklēs atbildes uz jautājumu, kādi sociālekonomiskie faktori jau kopš bērnības ietekmē jauniešu izvēli par labu noteiktai profesijai, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika un psihologs Edmunds Vanags analizēs, kāda loma nākotnes profesijas izvēlē ir spējai mācīties.  

Tie, kas nav paspējuši pieteikties dalībai pirmajā diskusijā, to varēs vērot tiešraidē Saeimas mājaslapā.

Foruma otrā diskusija «Valsts ilgtspēja un indivīda profesionālās attīstības izvēļu ietekme uz tautsaimniecību» notiks 24. janvārī, savukārt trešā diskusija «Rīcībpolitika – izglītības attīstības pamatnostādnes 2021.–2027. gadam» – 31. janvārī. Abi pasākumi norisināsies RTU Zinātniskajā bibliotēkā, Paula Valdena ielā 5. 

Pieteikšanās otrajai diskusijai – līdz 21. janvārim, bet trešajai – līdz 28. janvārim, aizpildot reģistrācijas anketu.

Papildu informācijas un jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar  foruma organizatori Kristīni Vjaksi (, tel.28317185). 

Forums tiek organizēts Eiropas Sociālā fonda projekta «Rīgas Tehniskās universitātes efektīvas pārvaldības attīstība» Nr. 8.2.3.0/18/A/012 ietvaros.  
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

15. janvāris, 2020 plkst. 16:47

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi