Notiks atvērtā lekcija par mākslas, bioloģijas un inženierzinātnes sinerģiju nākotnes veidošanā

28. februāris, 2023
Ar lekciju uzstāsies kosmosa biologs un mākslinieks Andželo Vermūlens. Publicitātes foto

8. martā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrika aicina interesentus uz atvērtu lekciju par mākslas, bioloģijas un inženierzinātnes sinerģiju nākotnes veidošanā «Living Computers, Biodomes and Evolving Starships».

Ar lekciju uzstāsies kosmosa biologs un mākslinieks, Delftas Tehnoloģiju universitātes pētnieks, apvienības SEADS (Kosmosa ekoloģijas māksla un dizains) līdzdibinātājs Andželo Vermūlens (Angelo Vermeulen). Viņa lekcija notiks 8. martā plkst. 16.45 RTU Zinātnes un inovāciju centra telpā «The Moon» (Ķīpsalas 6A, 2. stāvs).

Lekcija tiek organizēta studentu inovāciju grantu programmas aktivitātē «Vertikāli integrēts projekts».

A. Vermūlens ir bijis viens no NASA HI-SEAS Marsa simulācijas komandieriem un 2022. gadā iekļuva Eiropas Kosmosa aģentūras (ESA) Astronautu atlases finālā. Viņu aizrauj komplekso sistēmu zinātne un pašorganizācijas, rašanās un evolūcijas principi. Savā prezentācijā A. Vermūlens pastāstīs par virkni transdisciplināru projektu, kas īstenoti kopā ar līdzgaitniekiem un dažādām kopienām visā pasaulē. To vidū – arī pētījumi par bioreģeneratīvām ekosistēmām sadarbībā ar ESA. Tāpat A. Vermūlens iepazīstinās ar šo sadarbības projektu laikā radītajiem unikālajiem dizaina un inženierijas metožu kopumiem.

VIP ir viena no vērienīgās programmas «Inovāciju granti jūrniecībā studējošajiem» aktivitātēm (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/006 «Inovāciju granti jūrniecības nozarē studējošajiem»).

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

28. februāris, 2023 plkst. 17:01