Noteikti šā gada erudītākie studenti konkursā «RTU Spice»

12. oktobris, 2017
RTU IZV vidusskolēnu komanda uzvarējusi šā gada erudītu konkursā «RTU Spice». Aiz viņiem seko RTU EEF un RTU BIF studentu komandas. Foto – Edgars Špengelis/RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) skolēnu komanda – Linda Novika, Alise Anna Stīpniece, Maksims Podskočijs, Agnese Legzdiņa un kapteinis Henriks Bērmanis – uzvarējuši RTU fakultāšu komandu cīņās erudītu konkursā «RTU Spice». Galvenajā balvā jaunieši saņem ceļojumu uz Vācijas pilsētām Rotenburgu, Drēzdeni un Meiseni Ziemassvētku noskaņās. Īpašo specbalvu uzvarētājkomandas kapteinim pasniedza RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.

Fotogalerija

RTU IZV skolēni erudītu konkursā «RTU Spice» šogad piedalās trešo reizi, pagājušajā gadā jaunieši izcīnīja piekto vietu.

Otro vietu šā gada erudītu konkursā ieguva RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) studentu komanda, kuras sastāvā bija Elīna Nolle, Beāte Ozoliņa, Mārtiņš Ilgažs, Karīna Silauniece un kapteinis Edijs Krēsliņš. Papildus uzvaras kausam balvā jaunieši katrs saņēma arī RTU Ķīpsalas peldbaseina abonementus un biļetes uz Dailes teātra izrādi «Bannija Monro nāve».

Savukārt trešo vietu izcīnīja RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) studentu komanda, kuras sastāvā bija Airisa Paula Ansone, Kristiāna Žeikare, Jēkabs Zommers, Edgars Batkovskis un kapteinis Mārtiņš Arājs. Arī šie jaunieši saņēma uzvarētāju kausu un Dailes teātra biļetes uz izrādi «Bannija Monro nāve».

Pasākuma laikā tika vērtētas ne tikai komandas dalībnieku zināšanas, bet arī atraktivitāte, talants, mērķtiecīgums un spēja komunicēt, jo tieši par tādu konkursa organizatori uzskata erudītu jaunieti. Vispirms komandas dalībniekiem bija jāprezentē mājas darbs – pašu sacerēta dziesma. Par skanīgāko un pārdomātāko komandas prezentāciju tika atzīta RTU BIF studentu komanda, savukārt RTU Studentu parlamenta īpašo balvu saņēma RTU IZV jaunieši. Konkursā par dzīvās statistikas pārzināšanu pārāks izrādījās RTU IZV skolēnu komandas kapteinis Henriks Bērmanis.

Prāta spēļu speciālista Ivo Krumholca vadītajā konkursā erudītākā izrādījās RTU Elektronikas un telekomunikācijas fakultātes (ETF) studentu komanda. Kā balva par panākumiem ir uzaicinājums piedalīties radio spēlē «Lieliskais piecinieks».

Veiklākie studentu pilsētiņas Ķīpsalā pazinēji sprintā bija RTU Arhitektu fakultātes un RTU BIF studenti, balvā saņemot mazliet nenopietnus, tomēr spēcinošus gardumus – ķilavas, rupjmaizi un limonādi.

Plašākās zināšanas Žaņa Lipkes memoriālā parādīja RTU IZV skolēni, atbildot uz jautājumiem par sarežģītiem Latvijas vēstures jautājumiem, savukārt dizainera talantu konkursā «Gandrīz līdzīgs» zinošākie izrādījās RTU BIF, RTU EEF un RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes studenti.

Darbīgākie informācijas avotu meklēšanā bibliotēkā bija RTU IZV skolēnu komandas pārstāvji.

Konkursā par šā gadsimta vēstnesi paaudzei pēc 100 gadiem vislabāk sevi parādīja RTU IZV skolniece Linda Novika, savukārt deju konkursā «Govju kazaks» jau atkal uzvarēja RTU IZV komanda, ko pārstāvēja deju pāris Alise Anna Stīpniece un Maksims Podskočijs.

Erudītu konkursu «RTU Spice» organizē RTU Kultūras centrs ar RTU fakultāšu, RTU Zinātniskās bibliotēkas, Žaņa Lipkes memoriāla, RTU Ķīpsalas peldbaseina, RTU Studentu parlamenta, Dailes teātra, SIA «Diogens» un tūrisma aģentūras «Al Mile» atbalstu.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

12. oktobris, 2017 plkst. 10:34