Noteiks izturīgāko papīra tiltu

29. novembris, 2021
.
.

Trešdien, 1. decembrī, plkst. 16.30 tiešsaistē straumēšanas platformā Facebook Live tiks noteikti konstruēšanas konkursa «Papīra tilti» 2021. gada uzvarētāji.

Šogad konkursā aicināti piedalīties studenti, skolēni un uzņēmumi. Viņiem bija dota nedēļa laika tiltu maketu uzbūvēšanai, izmantojot tikai papīru un līmi. Finālā organizatori katru tiltu ievietos slogošanas aparātā un novērtēs tā izturēto slodzi. Ar katru gadu komandām izdodas uzbūvēt arvien izturīgākus tiltus, piemēram, pērn pirmo vietu ieguva tilts, kas izturēja pat 280 kilogramu lielu slodzi.

Studentu, skolēnu un uzņēmumu komandu veikums tiks vērtēts atsevišķi, balvas saņems trīs labākās komandas no katras kategorijas. Tomēr atšķirībā no pagājušā gada, kad skolēnu komandas sacentās par skaistākā tilta titulu, šogad visi dalībnieki tika izaicināti uzbūvēt maksimāli izturīgu tiltu. 

Tilta būvniecībā drīkstēja izmantot 50 A4 formāta papīra lapas un līmi. Tā masa nedrīkst pārsniegt 300 gramus, bet tilta platumam visā laiduma garumā jābūt vismaz 10 cm. Darba gaitā komandas drīkstēja izmantot arī instrumentus papīra apstrādei – papīra nažus, šķēres, lineālus un zīmuļus. 

29. un 30. novembrī komandas tiltus nodod vērtēšanai. Tie jānogādā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes 232. kabinetā no plkst. 10.00 līdz 18.00. 

Tradicionālo konstruēšanas konkursu jau astoto reizi organizē RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studentu pašpārvalde. Tas ik gadu pulcē lielu interesentu skaitu, kuri vēlas pārbaudīt savas inženiertehniskās spējas un izdomu. Otro gadu epidemioloģiskās situācijas dēļ «Papīra tilti» notiek tiešsaistē. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

29. novembris, 2021 plkst. 14:58

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi