Noslēgusies RTU un Bergamo Universitātes vasaras skola «Nonlinear Life»

29. jūlijs, 2021
Vasaras skolas dalībniekus noslēguma pasākumā uzrunā Latvijas vēstniece Itālijā Solvita Āboltiņa un Itālijas vēstnieks Latvijā Stefano Taliani de Marchio.

Ceturtdien, 29. jūlijā, tiešsaistē noslēdzās Rīgas Tehniskā universitātes (RTU) un Bergamo Universitātes (UniBg) Itālijā kopīgi organizētā starptautiskā vasaras skola «Nonlinear Life. Edition 4», kas šogad pandēmijas dēļ norisinājās attālināti un kurā piedalījās 79 dalībnieki no 18 valstu augstākās izglītības iestādēm un 21 mācībspēks un industrijas pārstāvis no Itālijas, Latvijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Serbijas un Turcijas, apskatot un diskutējot par dažādu medicīnā izmantoto materiālu – metālisko, polimēra, keramikas, kompozītu un nanostrukturēto biomateriālu – attīstību un to īpašībām.

Vasaras skolas noslēgumā ar uzrunām piedalījās Latvijas vēstniece Itālijā Solvita Āboltiņa, Itālijas vēstnieks Latvijā Stefano Taliani de Marchio, UniBg rektors profesors Remo Morzenti Pellegrini un RTU studiju prorektors profesors Uldis Sukovskis. Pēc oficiālajām uzrunām pasākuma organizatori informēja vēstniekus,  UniBg rektoru, RTU studiju prorektoru un rektora vietnieku starptautiskajā akadēmiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā Igoru Tipānu par šā gada aktivitātes sasniegtajiem rezultātiem un dažādiem organizatoriskajiem jautājumiem saistībā ar 2022. gadā plānoto vasaras skolas norisi Bergamo. Īpaša nozīme šajās sarunās tika piešķirta abu vēstnieku tālākajai iesaistei un viņu pieaugošajai lomai dažādos ar vasaras skolas attīstību saistītajos procesos.

Tāpat pasākumā tika runāts par RTU un UniBg līdzšinējās sadarbības attīstības dinamiku, kas  no pirmajām sarunām par iespējamo sadarbību studentu apmaiņas īstenošanā Erasmus+ programmā 2016. gadā ir attīstījusies līdz RTU un UniBg rektoru vadītu delegāciju vizītēm Rīgā un Bergamo, UniBg rektora iniciētam RTU sieviešu kora «Delta» un Itālijas vīru kora «Idica» kopkoncertam Rīgā un RTU izveidotās vasaras skolas «Nonlinear Life» kopīgai organizēšanai Bergamo 2022. gadā.

Organizējot šo vasaras skolu, RTU un UniBg mērķis ir palīdzēt sagatavot starpdisciplināru jomu speciālistus, kuri nākotnē spēs ne tikai izstrādāt augsto tehnoloģiju produktus, bet arī veiksmīgi iekļauties starptautisku uzņēmumu komandās un īstenot dažādus starpdisciplinārus projektus. Šogad pasākumā piedalījās 79 dalībnieki no 18 valstīm – Bulgārijas, Čehijas, Dānijas, Grieķijas, Itālijas, Japānas, Korejas, Ķīnas, Latvijas, Lietuvas, Meksikas, Norvēģijas, Rumānijas, Serbijas, Somijas, Vācijas, Vjetnamas un Zviedrijas.

RTU MTAF Biomedicīnas inženierzinātņu un nanotehnoloģiju institūts kopā ar Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamentu starptautisko vasaras skolu «Nonlinear Life» pirmo reizi Rīgā organizēja 2017. gadā un turpināja arī 2018. gadā. Savukārt 2019. gadā vasaras skola notika Itālijas pilsētā Triestē, jo organizatoru komandai pievienojās kolēģi no Triestes Universitātes.

Ja rodas interese un ierosinājumi par sadarbību šī pasākuma zinātniskā satura nodrošināšanā vai vēlme piedalīties nākamā gada vasaras skolā Itālijā, RTU akadēmiskais personāls un studenti laipni aicināti sazināties ar RTU Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamenta projekta vadītāju Ēriku Badamšinu (tālr. 67089790; ).

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

29. jūlijs, 2021 plkst. 12:22