Noslēdzies vasaras prakšu stipendiju konkurss «Pierādi sevi vasarā!»

31. augusts, 2018
Prakses stipendiju konkursa «Pierādi sevi vasarā!» noslēguma pasākumā dalībnieki iejutās namu pārvaldnieka darbā, apsekojot 16. stāvu ēkas jumtu. Foto: Edgars Ozolnieks, RTU Attīstības fonds

Divpadsmit studentiem, kuri bija izturējuši Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonda rīkoto prakses stipendiju konkursu «Pierādi sevi vasarā!», divus mēnešus bija iespēja augstskolā iegūtās teorētiskās zināšanas nostiprināt praksē, strādājot uzņēmumos un par darbu saņemot prakses stipendijas. Projekts noslēdzās ceturtdien, 30. augustā, studentiem, sadarbības partneriem un fonda pārstāvjiem apmeklējot uzņēmumu «Rīgas namu pārvaldnieks» teritoriālajā iecirknī «Austrumi», kur pasākuma apmeklētāji iepazinās ar uzņēmuma darbību.

Šogad studentiem prakses vietas piedāvāja uzņēmumi «Rīgas ūdens» un «Rīgas namu pārvaldnieks». Ar uzņēmumu atbalstu studenti saņēma 350 EUR ikmēneša stipendijas praktisko iemaņu veicināšanai . «Rīgas namu pārvaldnieks» uzņēma piecus prakses stipendiju konkursa «Pierādi sevi vasarā!» uzvarētājus, kuri prakses laikā iepazinās ar namu pārziņa profesijas pienākumiem un ikdienas izaicinājumiem. Arī noslēguma pasākuma dalībniekiem uzņēmums piedāvāja iejusties namu pārvaldnieka darbā, apsekojot kādu daudzdzīvokļu māju un 16. stāvu ēkas jumtu. Savukārt praktikanti neformālā gaisotnē klātesošos iepazīstināja ar prakses laikā paveikto un dalījās ar gūtajām atziņām, rādot fotogrāfijas no savas ikdienas prakses.

Pēc veiksmīgās «Pierādi sevi vasarā!» pieredzes «Rīgas ūdens» un «Rīgas namu pārvaldnieks» ir izteikuši vēlmi turpināt sadarbību ar  RTU Attīstības fondu, jaunus praktikantus piesaistot ne tikai vasarā, bet arī studiju laikā, kad studentiem nepieciešams doties kvalifikācijas praksēs.

«Mēs esam gandarīti, ka spējam palīdzēt konkursa laureātiem iegūt pirmo praktisko pieredzi atbilstoši praktikanta izvēlētajai studiju jomai. Būtiski, ka prakses noslēgumā katrs praktikants saņem uzņēmuma sagatavotu  atsauksmi par prakses periodā paveikto. Tas var palīdzēt tālākās karjeras veidošanā un būt labs CV pielikums,» saka RTU Attīstības fonda izpilddirektora vietniece Santa Jākobsone.

«Konkurss «Pierādi sevi vasarā!» norisinājās jau sesto gadu. Pavasarī dažādu jomu augstākās un vidējās profesionālās izglītības iestāžu studentiem bija iespēja pieteikties konkursam, lai pretendētu uz prakses vietu vasaras mēnešos kādā no uzņēmumiem – konkursa sadarbības partneriem. Šogad uzņēmumi tika aicināti piedāvāt tādus prakses uzdevumus, lai uz prakses vietām varētu pretendēt arī pirmo kursu studenti, tādā veidā sniedzot iespēju jau studiju sākumā gūt praktisku pieredzi izvēlētajā studiju jomā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

31. augusts, 2018 plkst. 16:08