Noslēdzies Latvijas Zaļās enerģijas forums

18. janvāris, 2010

Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti, Vides un  Zemkopības ministrijām rīkoja Latvijas Zaļās enerģijas forumu, kura laikā tika diskutēts par to, kā paplašināt zaļās enerģijas izmantošanu Latvijas tautsaimniecībā.

18.01.2010.

Latvijas Zaļās enerģijas forums notika 2010. gada 18. janvārī Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā aulā.

Forumu atklāja ekonomikas ministrs Artis Kampars ar ieskatu parLatvijas situāciju zaļās enerģijas jomā un nākotnes iecerēm.«Atjaunojamie energoresursi ir Latvijas tautsaimniecības atdzimšanasiespēja šodien, kas radīs jaunas darbavietas laukos un pilsētās,» A.Kampars.

Forumā par zaļās enerģijas plašākas izmantošanas nozīmi apkārtējāsvides saglabāšanā runāja LR Vides ministrijas valsts sekretāravietnieks Einārs Cilinskis, savukārt par koksnes pieejamību zaļāsenerģijas ražošanā uzstājās LR Zemkopības ministrijas valsts sekretāravietnieks Arvīds Ozols.

Ar priekšlikumiem zaļās enerģijas izmantošanas veicināšanaspolitikas pilnveidošanā uzstājās RTU profesore Dagnija Blumberga,Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijas prezidents Edgars Vīgants un SIA«Grandeg» īpašnieks Andris Lubiņš. «Mums ir zināšanas, pieredze unresursi, lai Latvijā ražotu un attīstītu tehnoloģijas ar augstupievienoto vērtību,» A. Lubiņš.

Foruma noslēgumā tika pieņemta rezolūciju par kopīgu rīcību, laipanāktu pēc iespējas plašāku zaļās enerģijas izmantošanu Latvijastautsaimniecībā.

18. janvāris, 2010 plkst. 15:34