Noslēdzas RTU un Bergamo Universitātes vasaras skolas «Nonlinear Life» virtuālā aktivitāte

1. augusts, 2022
Foto: ekrānuzņēmums

Piektdien, 29. jūlijā, tiešsaistē noslēdzās Rīgas Tehniskā universitātes (RTU) un Bergamo Universitātes (UniBg) Itālijā kopīgi organizētās starptautiskās vasaras skolas «Nonlinear Life. Edition 5» teorētiskā daļa, kurā piedalījās 50 studenti un jaunie pētnieki no 16 valstīm un 27 mācībspēki un industrijas pārstāvji no ASV, Austrijas, Itālijas, Latvijas, Spānijas, Turcijas un Vācijas, apskatot un diskutējot par modernākajām medicīnā izmantotajām iekārtām un jaunākajiem digitālajiem risinājumiem. Augusta beigās un septembra sākumā vasaras skolas turpināsies ar divām nedēļu ilgām praktiskajām aktivitātēm UniBg un RTU laboratorijās.

Organizējot šo vasaras skolu, RTU un UniBg mērķis ir palīdzēt sagatavot starpdisciplināru jomu speciālistus, kuri nākotnē spēs ne tikai izstrādāt augsto tehnoloģiju produktus, bet arī veiksmīgi iekļauties starptautisku uzņēmumu komandās un īstenot dažādus starpdisciplinārus projektus. Šogad pasākumā piedalās 50 dalībnieki no 16 valstīm – ASV, Austrijas, Beļģijas, Brazīlijas, Francijas, Indijas, Itālijas, Ķīnas, Latvijas, Lietuvas, Meksikas, Nīderlandes, Portugāles, Šveices, Turcijas un Vācijas.

Vasaras skolas virtuālās aktivitātes noslēgumā ar uzrunām piedalījās RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, UniBg rektors profesors Sergio Cavalieri, Latvijas vēstniece Itālijā Solvita Āboltiņa un Itālijas vēstnieka Latvijā vietnieks Luigi Giovinazzi. Viņi apsprieda RTU un UniBg kopīgās aktivitātes studiju, zinātnes un kultūras jomā, īpašu uzmanību piešķirot Latvijas vēstniecības Itālijā un Itālijas vēstniecības Latvijā stratēģiskajai nozīmei šīs sadarbības attīstības dinamikā.

Rektori un abu valstu diplomātiskā korpusa pārstāvji atzinīgi vērtēja pārrunāto un paveikto RTU un UniBg rektoru vadītu delegāciju vizītēs Bergamo un Rīgā 2022. gada aprīlī un jūlijā. RTU delegācijas vizītes laikā Bergamo, kurā piedalījās arī S. Āboltiņa, tika parakstīts gan Saprašanās memorands starp abām universitātēm, gan Patronāžas līgums vasaras skolai «Nonlinear Life» starp RTU, UniBg, Latvijas vēstniecību Itālijā un Itālijas vēstniecību Latvijā.

Savukārt UniBg rektors un internacionalizācijas prorektore profesore Flaminia Nicora nesenajā vizītē Rīgā piedalījās RTU 160. jubilejas svinībās un Lielajā izlaidumā, kā arī tikās ar Itālijas vēstnieku Latvijā Alessandro Monti, RTU zinātņu prorektoru akadēmiķi Tāli Juhnu, rektora vietnieku starptautiskajā akadēmiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā Igoru Tipānu un Starptautiskās sadarbības nodaļas (SSN) projektu vadītāju Ēriku Badamšinu.

RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Biomedicīnas inženierzinātņu un nanotehnoloģiju institūts kopā ar Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamentu starptautisko vasaras skolu «Nonlinear Life» pirmo reizi Rīgā organizēja 2017. gadā un turpināja arī 2018. gadā. Savukārt 2019. gadā vasaras skola notika Itālijas pilsētā Triestē, jo organizatoru komandai pievienojās kolēģi no Triestes Universitātes. 2021. gadā RTU un UniBg organizētā vasaras skola pandēmijas dēļ norisinājās tiešsaistē.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

1. augusts, 2022 plkst. 13:43