Noskaidroti pirmie «ResearchSlam 2018» finālisti

25. janvāris, 2018
.
.
Pirmās kārtas uzvarētāji - Guna Ringa-Karahona un Pauls Irbins. Foto: Eduards Lapsa

Konkursa «ResearchSlam 2018» pirmajā atlases kārtā par labāko žūrija atzina Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) doktorantu Paulu Irbinu, bet otrajā vietā ierindojās Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) doktorante Guna Ringa-Karahona. Abi turpinās sacensības finālā. «ResearchSlam 2018» pirmā atlases kārta notika 24. janvārī, un tajā uzstājās seši doktoranti un divi maģistranti no piecām Latvijas augstskolām. 

Konkursā «ResearchSlam 2018» piedalās 24 dalībnieki no septiņām Latvijas augstskolām. Lai iegūtu iespēju sacensties par galvenajām balvām, katram dalībniekam ir jāpiedalās vienā no trim atlases kārtām un jāpastāsta par savu pētījumu interesantā un saprotamā veidā, izmantojot PechaKucha (20 slaidi x 20 sekundes) prezentāciju formātu. 

24. janvārī muzikāli literārajā klubā «Četri balti krekli» notika pirmā konkursa atlases kārta, kurā savā starpā sacentās astoņi dalībnieki. Uzstāšanās vērtēja kompetenta žūrija: Jānis Dzirkalis («ResearchSlam 2016» finālists), Krista Alksne (nodibinājuma «RTU Attīstības fonds» projektu vadītāja), Artūrs Bernovskis (SIA «Mailigen» valdes priekšsēdētājs), Lauris Bisenieks (RTU Doktorantu studiju nodaļas vadītājs) un Henriks Bērmanis (RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolnieks). Arī skatītājiem bija iespēja izteikt viedokli, balsojot par savu favorītu.

Gan žūrijai, gan arī skatītājiem uzdevums nebija viegls, jo dalībnieki pārstāvēja dažādas zinātnes nozares un savos stāstos runāja gan par pašbraucošajiem auto, gan tautasdziesmām un laimes psiholoģiju. Tomēr, apkopojot rezultātus, pārliecinošu uzvaru guva Pauls Irbins (RTU) ar uzstāšanos par Latvijas pirmajiem 100 km kosmosā. Otrā palika Guna Ringa-Karahona (LLU) ar stāstījumu par Q drudzi (infekcijas slimību) un tā izplatību slaucamo govju ganāmpulkos. Abi dalībnieki turpinās sacensības finālā, bet pārējie varēs sacensties vēlreiz atlases kārtā interneta vidē.

Otrā atlases kārta notiks 31. janvārī plkst. 19.00 muzikāli literārajā klubā «Četri balti krekli», Vecpilsētas ielā 12. Visi ir laipni aicināti nākt un uzzināt daudz jauna, kā arī atbalstīt savus favorītus!

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

25. janvāris, 2018 plkst. 12:27

Līdzīgi raksti

Ziņas

_