Noskaidroti G. Boles balvas un I. Strautmaņa prēmijas laureāti

20. decembris, 2019
.
.
.
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes (AF) diplomande Elza Taube kļuvusi par profesora Ivara Strautmaņa Latvijas reģionālās arhitektūras prēmijas laureāti, savukārt AF diplomands Raivis Jānis Mucenieks un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) studente Marta Amoliņa saņēmuši latviešu izcelsmes būvinženiera Gunta Boles balvas. 

I. Strautmaņa prēmijas laureātes E. Taubes nule kā aizstāvētais diplomprojekts «Neērtā mantojuma reģenerācija: Iniciatīvas centrs Brasā», kuru vadīja Arhitektūras projektēšanas katedras profesore Sandra Treija, lieliski sasaucās ar stipendijas mērķi, jo autore pievērsusies arhitektūras vērtību saglabāšanai un vienlaikus arī rosinājusi jaunu vērtību iedibināšanu. E. Taube aktīvi piedalījusies arī studentu zinātniskās pētniecības darbā.

Savukārt BIF studente M. Amoliņa un AF diplomands R. J. Mucenieks par G. Boles balvas laureātiem kļuvuši šīs balvas pasniegšanas 28. reizē, kas paliks arī pēdējā reize, kad BIF un AF studenti saņem šo balvu. 28 gadu laikā šo balvu ir ieguvuši 56 AF un BIF studenti.

Visi laureāti pauda pateicību mecenātiem un saviem mācībspēkiem, kuri nesavtīgi dalījušies zināšanās, pieredzē un palīdzējuši viņiem izaugsmē un apņēmās ar savu profesionālo darbību nākotnē censties attaisnot uz viņiem liktās cerības.

Gadskārtējā latviešu izcelsmes būvinženiera, RTU Goda doktora un Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmes kavaliera Gunta Boles (1934–2018) iedibinātās balvas un profesora Ivara Strautmaņa (1932–2017) Latvijas reģionālās arhitektūras prēmijas pasniegšana RTU Arhitektūras fakultātes un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes labākajiem studentiem notika 19. decembrī RTU AF.

Latviešu izcelsmes būvinženiera G. Boles balva tika piešķirta reizi gadā vienam/-ai RTU AF un vienam/-ai BIF studentam/-ei, izvērtējot viņu sekmes, profesionālo aktivitāti ārpus studiju programmas apguves un izstrādāto studiju darbu profesionālo kvalitāti. Lēmumu par balvas piešķiršanu pieņem žūrija, kuras sastāvā ir abu fakultāšu mācībspēki, profesionālo savienību pārstāvji un balvas fonda izpilddirektors, arhitekts Juris Skalbergs.

Profesora I. Strautmaņa Latvijas reģionālās arhitektūras prēmija kopš 2013. gada tiek piešķirta reizi gadā vienam RTU AF diplomandam. Tās mērķis ir veicināt kopējo harmoniju Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībā un mudināt topošos arhitektus vairāk domāt par piedāvāto paņēmienu klāstu gan plānojumu, gan arhitektūras formālo risinājumu veidošanā Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībai.

G. Boles balvas un I. Strautmaņa prēmijas pasniegšana

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

20. decembris, 2019 plkst. 12:48

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi