Noskaidroti «EBEC-Riga» sacensību uzvarētāji

27. februāris, 2020

22. februārī jau 17. reizi Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notika organizācijas «BEST-Riga» rīkotās inženieru sacensības EBEC-Riga. Studentu komandas divās kategorijās – situācijas analīzes kategorijā un konstruēšanas kategorijā – cīnījās par iespēju piedalīties sacensību reģionālajā kārtā Helsinkos. Pirmajā uzvaras laurus plūca komanda «Standard Deviation», bet otrajā – komanda «Ķieģeļotāji».

Situācijas analīzes kategorijā dalībnieki risināja atbalstītāja «FIMA» sagatavoto uzdevumu. Uzņēmuma pārstāvji vērtēja risinājuma iespējamo efektivitāti, ekonomisko pamatojumu un pielietojamību. Konstruēšanas kategorijā no organizatoru izsniegtajiem materiāliem sacensību dalībnieki veidoja liftu, kura vadībai bija iespēja izmantot «Arduino» kontrolieri. Komandām tika doti trīs mēģinājumi, katrs no tiem ilga minūti. Modeļi tika salīdzināti pēc paceltā svara un celšanas augstuma. Modelī izmantotos risinājumus un komandas prezentāciju kopumā vērtēja arī žūrija.

Katras kategorijas uzvarētāji tika pie atbalstītāju sagādātajām balvām, kā arī dalības reģionālajā kārtā Helsinkos, kur cīnīsies par dalību finālā Varšavā, Polijā.

Pasākums notika ar sadarbības partneru «FIMA», «Atom», «Canelle», «Cietie Rieksti», «Ideju Druka», «Red Bull Energy Drink», «Burka», «Lasertag», «Vīgantes ierāmēšanas salons», «Ahmad Tea London», «Ilustrētā Zinātne», «COSMOS Ilūziju Muzejs», «Gandrs», RTU Ķīpsalas peldbaseins, RTU Karjeras centrs un RTU atbalstu.

Sacensības ik gadu rīko RTU studentu biedrība «BEST-Riga», kas ir viena no organizācijas «Board of European Students of Technology» lokālajām grupām. Organizācija sniedz bezmaksas papildu izglītības iespējas, kā arī karjeras atbalstu studentiem 94 tehniskajās universitātēs Eiropā.

«BEST-Riga» aicina interesentus uz atvērto sēdi šā gada 5. martā Āzenes ielā 12/1, 111. auditorijā. Plašāka informācija pieejama sēdes Facebook lapā.

Plašāks sacensību atskats pieejams EBEC Riga Facebook lapā, kā arī BEST-Riga Facebook lapā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

27. februāris, 2020 plkst. 10:30