Noskaidros spēcīgākos papīra tiltu konstruētājus

14. novembris, 2019

«Ir cilvēki, kas trenējas un viņiem tas nāk par labu, bet ir arī gadījumi, kad gatavojas un gatavojas, bet rezultāti ar katru gadu paliek sliktāki, tāpēc tas ir vairāk uz veiksmi, nekā uz zināšanām,» gatavojoties papīra tiltu būvniecību sacensībām LNT raidījumā «900 sekundes» stāsta viena no sacensību organizatorēm, Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) studiju programmas «Būvniecība» 2. kursa studente Samanta Engere.

BIF studiju programmas «Ģeomātika» 2. kursa studente Ieva Svikša atzina, ka rīkotāji cer uz to, ka šogad varētu tikt pārspēts pirms diviem gadiem uzstādītais rekords, kad spēcīgākais tilts noturēja 210 kg lielu slodzi.

Studenti arī demonstrēja jauno tiltu slogošanas iekārtu, kuru paši saviem spēkiem izgatavojuši un kura tiks izmantota sacensību dienā, slogojot dalībnieku izgatavotos tiltus.

BIF studentu pašpārvaldes rīkotās sacensības «Papīra tilti», kuras šogad notiek sesto gadu pēc kārtas, norisināsies starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā 14. novembrī. Sacensību dalībniekiem tiks dotas 50 papīra lapas, līme, papīra nazis un zīmulis, un no šiem materiāliem divu stundu laikā būs jāuzbūvē tilts. Šogad sacensībās piedalīsies rekordliels dalībnieku skaits – 72 komandas.

LNT raidījuma «900 sekundes» 2019. gada 14. novembra sižets

RTU Sabiedrisko attiecību departaments