Nometnē diskutēs par jauno zinātnieku problēmām

28. jūlijs, 2010

Sestdien, 31. jūlijā, Limbažu novada Lēdurgā norisināsies Latvijas Jauno zinātnieku apvienības (LJZA) vasaras nometne, kurā pulcēsies dabas, sociālo un humanitāro zinātņu pārstāvji no visas Latvijas, tostarp arī RTU zinātnieki.

28.07.2010.

Nometnes galvenie mērķi ir veicināt sadarbību starp dažādu jomu jaunajiem zinātniekiem, kā arī popularizēt zinātnes idejas ārpus zinātnieku aprindām. LJZA aicina visus interesentus piedalīties šajā pasākumā.

«Īpaši interesanti piedalīties būtu tiem, kuri nākotnē vēlētos savu dzīvi tiešā vai netiešā veidā saistīt ar zinātni – skolu jaunatnei, studentiem, pedagogiem, kā arī uzņēmējiem, kuriem savu biznesa ideju realizācijai nepieciešama zinātnieku palīdzība,» stāsta LJZA biedrs un viens no nometnes organizatoriem Dr. hist. Gatis Krūmiņš. «Tā būs vēl nebijusi iespēja vērot zinātniekus darbībā, redzēt, kā notiek zinātniskās diskusijas un pārliecināties, ka zinātnieki nebūt visu laiku nesēž tikai nepieejamā laboratorijā starp grāmatu kalniem.»

31. jūlijā Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolā no pulksten 10 publiski debatēs un pulksten 15 prezentēs sava darba rezultātus šādas darba grupas:

• Zinātnes politika Latvijā un Eiropā – mūsdienu tendences, kur paliek rezultāti, zinātnes attīstību nosakošie faktori;
  • Ētikas problēmas zinātnē – Latvijas un pasaules prakse to risināšanā;
  • Zinātne un pedagoģija – kā motivēt studentu darbam, kā novērtēt savu kā jaunā pasniedzēja kvalitāti?;
  • Zinātnisko publikāciju rakstīšana – labā prakse, ko publicēt un ko patentēt?;
  • Datu apstrāde – kas ir datu apstrāde, biežāk lietotās metodes un sasniedzamie rezultāti.

Noslēgumā ar lekciju par to, kā iekļauties Eiropas prestižākajā lietišķās pētniecības programmā, uzstāsies RTU Gada jaunais zinātnieks’2008 Dr. sc. ing. Kaspars Kalniņš.

LZJA ir biedrība, kurā apvienojušies Latvijas jaunie zinātnieki, galvenokārt doktori un doktoranti. Biedrības mērķi ir pārstāvēt doktorantus un jaunos zinātniekus Valsts zinātnes politikas plānošanas procesā, būt par padomdevējiem doktorantiem, nodrošināt vidi, kur sastopas doktoranti un jaunie pētnieki no dažādām zinātņu nozarēm, popularizēt zinātni un zinātnisko darbību.

RTU Informācijas centrs

28. jūlijs, 2010 plkst. 14:49