Nākotnē tiks veicināta studentu piesaiste no Indijas

28. marts, 2013

Trešdien, 27. martā, Ārlietu ministrijā notika seminārs «Eksporta ABC – izglītības eksports uz Indiju», kur piedalījās arī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektora vietnieks Igors Tipāns. Universitāšu pārstāvji tika informēti par plānu šogad atvērt vēstniecību Indijā, kas būtiski veicinātu studentu piesaisti Latvijas augstskolās.

Ekonomisko un divpusējo attiecību direkcijas vadītājs Jānis Mažeiks apliecināja ministrijas gatavību palīdzēt Latvijas augstākās izglītības iestādēm ārvalstu studentu piesaistē.  Piemēram, pateicoties Ārlietu ministrijas konsulārajai misijai 2012. gadā, Indijas studentu skaits Latvijas augstskolās gada laikā ir pieaudzis astoņkārtīgi.

Seminārā RTU rektora vietnieks starptautiskās akadēmiskās sadarbības un ārzemju studentu apmācības jautājumos Igors Tipāns atzīmēja veiksmīgo sadarbību ar Ārlietu ministriju un uzsvēra, ka Latvijas universitātēm ir būtiski sadarboties ārvalstu studentu piesaistē, lai palielinātu Latvijas universitāšu atpazīstamību ārvalstīs.
Pēc semināra Igors Tipāns skaidro: «Lielākā daļa indiešu, kuri 2012. gada Ārlietu ministrijas konsulārās misijas laikā pieteicās studijām Latvijā, vēlējās studēt tieši RTU. Rezultātā mūsu universitāte uzņēma 65 studentus no Indijas un kaimiņvalsts Nepālas. Tas pierāda, ka, ja konkrētā reģionā tiek nodrošināta iespēja studēt Latvijas universitātēs, jauni cilvēki to noteikti izmantos.»

Ārlietu ministrijas Šengenas nodaļas vadītājas vietniece Laura Trēgere uzsvēra, ka, atsaucoties Latvijas augstskolu lūgumam, arī šā gada vasarā tiek plānota konsulārā misija Indijā.

Akadēmiskās informācijas centra direktore Baiba Ramiņa informēja par līgumprojektu par Latvijas un Indijas sadarbību augstākās izglītības jomā, kā arī par izglītības dokumentu atzīšanu.

RTU Informācijas centrs

28. marts, 2013 plkst. 22:40