Mūsdienu medicīna bez medicīnas inženieriem nav iedomājama

21. marts, 2019
.
.
.
Ekrānuzņēmums

«Pacientu ārstēšanā visā pasaulē arvien biežāk tiek izmantotas jaunākās medicīnas tehnoloģijas, tās balstās uz jaunākajiem sasniegumiem nanotehnoloģijā un fizikā. Lai šīs iekārtas apkalpotu, ārstiem nepieciešams medicīnas inženieru un fiziķu atbalsts,» tā par medicīnas inženieru profesiju, tās nozīmi un Rīgas Tehniskās universitātes bakalaura profesionālo studiju programmas «Medicīnas inženierija un fizika» absolventa Kristapa Paļska darbu Latvijas Onkoloģijas centrā 20. martā vēsta Latvijas Neatkarīgās televīzijas (LNT) raidījums «900 sekundes». 

Bez medicīnas inženieru atbalsta mūsdienās medicīna nevar darboties, tā uzsver Latvijas Onkoloģijas centra Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnikas vadītājs Arturs Šorubalko. 

Lineārais elektronu paātrinātājs ir visprogresīvākā tehnoloģija, kas Onkoloģijas centrā tiek izmantota staru terapijā. To izmanto nepilnu nedēļu, un šis paātrinātājs maksā pusotru miljonu eiro. Kristaps ir viens no tiem, kas šo dārgo iekārtu prot iedarbināt un, ja gadās arī kāda ķibele, to novērš.

Šobrīd Rietumeiropā medicīnas iekārtu inženieri un fiziķi pelna trīs un četras reizes vairāk nekā pie mums Latvijā. Tikmēr K. Paļskis pagaidām negrasās braukt prom. Viņš ir no tiem pirmajiem 12 absolventiem, kas pirms mēneša absolvēja RTU un Rīgas Stradiņa universitātes kopīgi īstenotās studiju programmu.

20. marta LNT raidījuma «900 sekundes» sižets.

Par studiju programmas «Medicīnas inženierija un fizika» absolventiem 18. martā vēstīja arī la.lv.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

21. marts, 2019 plkst. 9:58

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi