Pirmajā digitālajā modes skatē aplūkojamas RTU studentu radītās tērpu kolekcijas

28. jūlijs, 2020
.
.
.

Otrdien, 28. jūlijā, notika pirmā digitālā studentu modes skate «Mijiedarbība 2020», kurā bija skatāmas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) Dizaina tehnoloģiju institūta (DTI) studentu veidotās tērpu kolekcijas. «Mijiedarbība 2020» ir plašāk zināmās RTU studentu modes skates «Ķīpsalas pavasaris», kas šopavasar vīrusa krīzes dēļ izpalika, tradīcijas turpinājums.

Modes skatē bija apskatāmas 18 bakalaura profesionālo studiju programmas «Materiālu tehnoloģija un dizains» apģērbu dizaina specializācijas 3. un 4. kursa studentu veidotās tērpu kolekcijas. Skati varēja vērot DTI Facebook lapā.

Šogad RTU studentes tērpu kolekcijas veltītas mijiedarbībai, kas aptver vietu un laiku, katru personīgi un sabiedrību kopumā. Priekšplānā izvirzīts jautājums par atkritumu pārstrādi un tīru vidi, meklējot atbildi uz jautājumu, kāds mūsdienās ir aktuāls ilgtspējīga dizaina apģērbs. Izstrādājot jaunu lietu, studentes domāja par to, vai un kā katras darbs uzlabos pasauli – izvēlēties jaunus vai jau reiz izmantotus materiālus un atgriezumus, dodot tiem iespēju pārtapt aktuālos un modernos tērpos?

Tērpu sortiments ir plašs, ideju klāsts – bagātīgs. Tērpos izmantoti pārstrādāti lietoti džinsa un ādas apģērbi, iekļautas tematiskas apdrukas, kuru ideja aizgūta no demonstrantu plakātu saukļiem. Tērpi tapuši pieredzējušu RTU DTI mācībspēku vadībā, pateicoties RTU Attīstības fonda, RTU Arhitektūras fakultātes, modeļu aģentūras «Vacatio», SIA «Thread Solutions» un mūzikas grupas «Gas of Latvia» atbalstam. Grimu un frizūras veidojuši imidža skolas-studijas «Unastyle» audzēkņi Unas Bernatovičas vadībā.

RTU digitālā modes skate "Mijiedarbība" 2020

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

28. jūlijs, 2020 plkst. 10:40

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi