«Mitutoyo» metroloģijas laboratorijas aprīkojuma regulāra pilnveide paver arvien plašākas iespējas RTU studentiem un zinātniekiem

2. jūnijs
.
.
Foto: Jānis Lungevičs, RTU

Uzņēmums «Mitutoyo Poland» nodrošinājis jaunu aprīkojumu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) «Mitutoyo» metroloģijas laboratorijai, kas tiks izmantots kā mācību, tā zinātniskiem mērķiem. Augustā laboratorija saņems vēl papildu aprīkojumu, nodrošinot iespēju veikt augstas precizitātes ģeometrijas mērījumus kompleksām detaļām. 

Aprīkojuma piegāde ir turpinājums sekmīgai uzņēmuma un RTU sadarbībai. 

Uzņēmums piegādājis kontūru un raupjuma mērīšanas iekārtu «Formtracer AVANT», lāzerskenējošo mikrometru LSM-506S un «Rokvela» cietības mērītāju HR-200.

Mēriekārta AVANT būs ļoti noderīga zinātniskās kvalitātes uzlabošanā, jo tās raupjuma mērīšanas modulis darbojas ar 0,1 nanometra izšķirtspēju pa Z-asi, kas profilometrijas tipa mērinstrumentiem ir izcili labs rādītājs, skaidro «Mitutoyo» metroloģijas laboratorijas vadītājs Jānis Lungevičs. Augustā šī iekārta tiks papildināta ar ciparvadības Y-ass galdiņu un automātisku paraugu līmeņošanas galdiņu, kas ļaus veikt arī virsmu 3D profilometriju, kura sniedz daudz pilnvērtīgāku virsmas tekstūras raksturojumu. 

Savukārt lāzerskenējošais mikrometrs paredzēts cilindrisku detaļu diametru mērīšanai bezkontakta veidā, kas īpaši piemērots elastīgu vai mīkstu materiālu mērīšanai, piemēram, tekstilam, plastmasai, polimēru pavedieniem, gumijas ruļļiem, u.c.. Iekārtas mērīšanas diapazons ir 1 – 60mm un izšķirtspēja 50 nanometri. 

«Rokvela» cietības mērītājs HR-200 aprīkots ar dimanta indentoru, kurš nodrošina mērījumu veikšanu pēc HRA, HRC un HRD skalām. Ir pieejams arī 1/16 collas lodītes indentors, kas ļauj veikt mērījumus pēc HRFW, HRBW un HRGW skalām. 

Uzņēmums «Mitutoyo Poland» apliecinājis, ka augustā laboratorija saņems arī jaunu CNC 3D koordinātu mērīšanas iekārtu CRT AV574, kas ļaus veikt augstas precizitātes ģeometrijas mērījumus kompleksām detaļām, stāsta J. Lungevičs. 

2018. gadā RTU tika izveidota Baltijā modernākā un vislabāk aprīkotā metroloģijas laboratorija, kurā RTU studentiem un zinātniekiem pieejamas vismodernākās dimensiju mērīšanas iekārtas. Laboratorija palīdz ne vien pacelt augstākā kvalitātē studiju un pētniecības darbu, bet arī dod iespēju RTU zinātniekiem sadarboties ar uzņēmumiem un organizācijām. Laboratorijas aprīkojumu regulāri ar dāvinājumiem papildina Japāņu uzņēmuma «Mitutoyo» Latvijas pārstāvis «Instro» un «Mititoyo Poland».

RTU Mitutoyo metroloģijas laboratorijā jauns aprīkojums

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

2. jūnijs plkst. 16:12

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi