Ministru kabinets Atzinības rakstu piešķir RTU profesoram Sergejam Gaidukovam

18. oktobris, 2022
Foto: no Sergeja Gaidukova arhīva

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MĻKF) profesoram Sergejam Gaidukovam piešķirts Ministru kabineta Atzinības raksts par nozīmīgu ieguldījumu biomasas polimēru pētniecībā un ilgtspējīgas vides veicināšanā.

S. Gaidukovs kopā ar MLĶF Polimēru materiālu institūta kolēģiem ir izstrādājis tehnoloģiju, kā biomasas atkritumus pārvērst ilgtspējīgos bioplastmasas produktos. Šo pētījumu Latvijas Zinātņu akadēmija ir nosaukusi par nozīmīgu sasniegumu lietišķajā zinātnē 2021. gadā.

Minētais ir nozīmīgs pētījums, jo plastmasas preču atkritumu pārstrāde ir kļuvusi par vienu no galvenajiem 21. gadsimta izaicinājumiem un bioloģiskās izcelsmes plastmasas materiāli ieņem arvien lielāku pasaules tirgus daļu. RTU MLĶF Polimēru materiālu institūtā ir izstrādāti bioloģiskas izcelsmes plastmasas materiāli – biosadaloša plastmasa no atjaunojamās mežsaimniecības un lauksaimniecības biomasas, to atkritumiem un ražošanas blakusproduktiem.

Ministru kabineta Atzinības raksts ir nodibināts 1995. gadā un to pasniedz, lai izteiktu valdības atzinību privātpersonām par izciliem sasniegumiem tautsaimniecības, zinātnes, izglītības, veselības, vides aizsardzības, valsts pārvaldes, kultūras, sporta un valsts aizsardzības jomā. Ierosinājumu par Ministru kabineta Atzinības raksta piešķiršanu Apbalvošanas padomē iesniedz Ministru prezidents, ministri, pašvaldību vadītāji, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis vai citu nevalstisku organizāciju vadītāji. Atzinības rakstu svinīgā ceremonijā pasniedz nozares ministrs vai Ministru prezidents, ja viņš bijis Atzinības raksta ierosinātājs.

Saistītie tagi:

RTU Sabiedrisko attiecību departaments