Mašīnbūves un mehatronikas katedrā noris praktiskās nodarbības studentiem un mācībspēkiem no Igaunijas

13. marts, 2020

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) Mašīnbūves un mehatronikas katedrā (MMK) notika praktiskās nodarbības Igaunijas Dzīvības zinātņu universitātes (Estonian University of Life Sciences) studentiem un mācībspēkiem.

Vizītes, kas norisinājās 6. martā, laikā viesiem no Tartu tika izrādītas MMK mācību laboratorijas, kurās studenti veica praktiskos darbus pneimatikā un dimensiju metroloģijā. Tāpat studenti izrādīja lielu interesi apskatīt arī citas MTAF mācību laboratorijas.

Vizītes gaitā Igaunijas Dzīvības zinātņu universitātes mācībspēki izvērtēja MMK iespējas tuvākajā nākotnē nodrošināt Tartu studentu apmācību. Jau šobrīd Igaunijā ir ieviesta sistēma, ka visiem studentiem, lai iegūtu bakalaura grādu, zināms kredītpunktu skaits obligāti jāiegūst kādā augstskolā ārpus Igaunijas. Šāda sadarbība universitātei līdz šim jau ir ar Somijas augstskolām, bet Igaunijas Dzīvības zinātņu universitāte vēlas paplašināt sadarbības partneru klāstu, lai nodrošinātu studentiem plašākas izvēles iespējas.

Igaunijas Dzīvības zinātņu universitātes vizīte RTU

RTU Sabiedrisko attiecību departaments