Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātē notiek Latvijas Nacionālās metroloģijas padomes sēde

20. februāris, 2020

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātē (MTAF) 20. februārī norisinājās ikgadējā Latvijas Nacionālās metroloģijas padomes (LNMP) sēde, kurā tika sniegta informācija par LatMB darbības rezultātiem 2019. gadā un 2020. gadā plānotajām aktivitātēm, izvērtēti 11 nacionālo mērvienību etaloni, kā arī norisinājās diskusija par metroloģijas turpmāko attīstību Latvijā.

Sēdē, kurā ar sevi iepazīstināja jaunā Nacionālā metroloģijas biroja (LatMB) vadītāja Ludmila Māriņa, piedalījās pārstāvji no RTU, Ekonomikas ministrijas, Zemkopības ministrijas, Veselības ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Nacionālā metroloģijas biroja, Nacionālā metroloģijas centra, Nacionālā akreditācijas biroja, Patērētāju tiesību aizsardzības centra, Valsts ieņēmumu dienesta, Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas, uzņēmumiem «Latnet» un «Kiwa», Latvijas Universitātes un Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra.

Pēc sēdes LNMP pārstāvji devās vizītē uz Mašīnzinību un mehatronikas katedras «Mitutoyo» metroloģijas laboratoriju, kur bija apskatāmas gan šīs laboratorijas, gan Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta mēriekārtas, kas tiešā veidā saistītas ar metroloģijas jautājumiem. RTU pārstāvji sniedza pārskatu par šo iekārtu izmantošanas iespējām.

20. februārī tika parakstīts arī RTU un Latvijas Nacionālā metroloģijas centra memorands, kura mērķis ir veicināt sadarbību starp RTU un metroloģijas institūcijām valstī.

Nacionālās metroloģijas padomes sēde

Saistītie tagi: