Martā Zinātnes kalendārā medicīnas fiziku prezentē RTU doktorants Kristaps Paļskis

28. februāris
.
.
RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centra pētnieks medicīnas fiziķis Kristaps Paļskis. Publicitātes foto

Martā Izglītības un zinātnes ministrijas izdotajā kalendārā «Zinātne Latvijai 2023» savu darbu prezentē Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centra pētnieks medicīnas fiziķis Kristaps Paļskis.

Kristaps ir absolvējis RTU studiju programmu «Medicīnas inženierija un fizika» un patlaban ir RTU un Latvijas Universitātes  (LU) kopējās doktorantūras studiju programmas «Daļiņu fizika un paātrinātāju tehnoloģijas» students. Kristaps doktora darbā, kas top, pētījumu veicot Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN), pēta staru terapijas nākotnes iespējas – kā paātrinātāju tehnoloģijas izmantot vēža terapijā. Šis ir jauns un perspektīvs zinātnes virziens, kurā, izmantojot CERN sniegtās iespējas, Kristaps var nodarboties ar pētniecību, kas Latvijā nav iespējama.

«Kāpēc mēs gribam kaut ko pētīt un izveidot jaunas tehnoloģijas vai apstarošanas tehnikas? Vienkārši tādēļ, lai spētu labāk ārstēt pacientus,» kalendāra saturu papildinošajā video stāsta Kristaps. 

Tā kā Latvijas zinātnieki kopā ar CERN kolēģiem piedalās jauno tehnoloģiju veidošanas procesā, tad ir iespēja šīs tehnoloģijas ieviest arī Baltijas reģionā. Kristaps ir viens no Latvijas zinātnieku grupas, kas strādā pie nākotnes projekta – inovatīva daļiņu terapijas centra izveides Baltijas valstīs. Tajā būtu iespēja veikt pētījumus, kā ar inovatīvām metodēm ārstēt līdz šim grūti ārstējamās onkoloģiskās slimības, un līdz ar to Baltijas reģionā attīstīt jaunu pētniecības virzienu. Kristaps ir gandarīts, ka viņam būs iespēja CERN iegūtās zināšanas nest atpakaļ uz Latviju, dalīties ar tām un ieinteresēt citus pētniekus darboties šajā zinātnes jomā. 

Kristaps sevi jau ir pierādījis kā jauno talantu, tāpēc, sakot viņam paldies par ieguldījumu zinātniskajā darbā, RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna 2022. gada novembrī viņam pasniedza RTU Atzinības rakstu un RTU 160. jubilejas apbalvojuma zīmi. Atzinības rakstu topošais zinātnieks saņēma par izcilu sniegumu pētniecībā, nozīmīgu personisko ieguldījumu un mērķtiecīgu darbu vairākos CERN starptautiskajos projektos, popularizējot RTU vārdu pasaulē, savukārt RTU jubilejas apbalvojums – sudrabā kaltā piespraude – simbolizē izaugsmi, attīstību un jaunradi. 

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

28. februāris plkst. 17:41

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi