Marta priekšpēdējās nedēļas nogalē Vienkoču parkā notiks «Pasaules koksnes dienas»

13. marts, 2019

23. un 24. martā Vienkoču parka Kokamatniecības muzejā, Līgatnē notiks «Pasaules koksnes dienu» (World Wood Day) reģionālais pasākums, kas tiek rīkots sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūtu (DTI). Tajā būs iespējams izzināt dažādas koksnes amatniecības jomas, piemēram, koka priekšmetu un mēbeļu restaurāciju, ģitāru, kokļu un koka bungu izgatavošanu, dažādu priekšmetu, arī mūzikas instrumentu, veidošanu no vienkočiem, kā arī DTI speciālistu un Vienkoču parka saimnieka pavadībā tuvāk iepazīt Kokamatniecības muzeju.

Koksnes dienās gaidīti gan tie, kuriem patīk koka lietas, gan tie, kuri ikdienā strādā ar koku un vēlas aprunāties ar amata brāļiem un māsām. Ar pasākumu tā rīkotāji vēlas akcentēt roku darba amatniecību un tradicionālās amatniecības mantojuma saglabāšanu.

Šogad «Pasaules koksnes dienu» reģionālais pasākums Vienkoču parkā notiek jau piekto gadu, bet galvenais pasākums šogad norisināsies Austrijā, Austrian Open Air Museum Stübing.

Plānotā pasākumu programma:

23. marts
11.00 – 17.00

• Namdaru instrumenti un dzeguļu savienojumu veidošana guļbūvēm («Northmen» ģildes meistari)
  • Tradicionālā galdniecība ar rokas instrumentiem (Edward Dunne)
  • Koka lietu/mēbeļu restaurācija (Ralfs Bergmanis)
  • Ģitāru izgatavošana (Oskars Grabovskis)
  • Kokļu izgatavošana (Andris Roze)
  • Vienkoča bungu izgatavošana (Rihards Valters)
  • Karošu grebšana (Edgars Viņķelis)
  • Kokamatniecības muzeja ekspozīcijas iepazīšana (Rihards Vidzickis, Ilze Gūtmane, Inga Zotova)
  • Konsultācijas vienkoču lietu izgatavošanā (Rihards Vidzickis)