Martā darbu sāks jaunā RTU padome

16. februāris, 2022
.
.
.

Ministru kabinetam apstiprinot piecus Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) padomes locekļus, noslēdzies svarīgs posms augstākās izglītības reformas procesā – izveidota RTU padome. Pirmā padomes sēde plānota martā.

Saskaņā ar Augstskolu likumu, RTU padomi viedo 11 locekļi, no kuriem piecus izraugās RTU Senāts, piecus apstiprina Ministru kabinets un vienu izvirza Valsts prezidents. RTU padomē darbosies Neils Kalniņš, Sanda Liepiņa, Riks de Donkers, Andris Vanags, Gerijs Markī, Andris Ambainis, Jānis Braunfelds, Jānis Grabis, Jānis Ločs, Jurģis Poriņš un Anita Straujuma.

RTU senāts jau pagājušā gada novembrī padomē ievēlēja pieredzējušus izglītības un zinātnes nozares ekspertus – RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes profesoru Jurģi Poriņu, RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes vadošo pētnieku Jāni Loču, RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes asociēto profesori un RTU Attīstības fonda izpilddirektori Anitu Straujumu, RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes profesoru Jāni Grabi un RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes pētnieku Jāni Braunfeldu. 

Valsts prezidents Egils Levits darbam RTU padomē izvirzīja Latvijas Universitātes (LU) Datorikas fakultātes un Vaterlo universitātes Kvantu skaitļošanas institūta profesoru, Latvijas Zinātņu akadēmijas īsteno locekli Andri Ambaini. Savukārt Ministru kabinets apstiprināja Neilu Kalniņu, Sandu Liepiņu, Riku de Donkeru, Andri Vanagu un Geriju Markī. Konkursā uz piecām Ministru kabineta virzītu RTU padomes locekļu amata vietām bija pieteikušies 55 kandidāti. 

Neils Kalniņš ir 5G ekosistēmas foruma «5G Techritoy» direktors un VAS «Elektroniskie sakari» Attīstības un klientu vadības departamenta direktors. Sanda Liepiņa ir RTU Rīgas Biznesa skolas padomnieku konventa priekšsēdētāja un Pasaules Bankas privātā sektora finansēšanas struktūrvienības «International Finance Corporation» (IFC) starptautisko programmu vadītāja, bet Andris Vanags –AS «Sakret Holdings» padomes priekšsēdētājs, Biznesa augstskolas «Turība» asociētais profesors, Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības Kameras valdes priekšsēdētāja padomnieks. 

Padomē ievēlēts arī RTU goda doktors, Āhenes Reinas-Vestfāles Tehniskās universitātes (Vācija) profesors Riks de Donkers (Rik De Doncker) un Ālto Universitātes (Somija) Inženierzinātņu skolas dekāns un mehāniskās inženierijas profesors Gerijs Markī (Gary B. Marquis).

Augstskolu padomes ir jauna augstskolu iekšējās pārvaldības institūcija. Tā ir koleģiāla augstākā lēmējinstitūcija, kas atbildīga par augstskolas ilgtspējīgu attīstību, stratēģisko un finanšu uzraudzību. Padomei jānodrošina arī valsts augstskolas darbība atbilstoši tās attīstības stratēģijā noteiktajiem mērķiem.

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

16. februāris, 2022 plkst. 11:37

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi