Liene Briede: Biznesa ideju agrīna attīstība ir «RTU IdeaLAB» mērķis

17. septembris, 2018

Divu gadu laikā biznesa pirmsinkubatorā «RTU IdeaLAB» iesniegti 140 ideju pieteikumi, no tiem 45 projekti saņēmuši inkubatora atbalstu. Pieteikšanās «RTU IdeaLAB» 2018./2019. gada sezonai turpinās līdz oktobra vidum, ziņo LNT Ziņas.

«Būtiski ir, ka šī ideja redz nepieciešamību, vai nu saņemt RTU, vai RTU studentu atbalstu, un ka mēs spējam tā procesa laikā izveidot varbūt jaunu komandu vai piesaistīt kādus ekspertus, tas nozīmē, ka durvis ir atvērtas un mēs sākam individuāli strādāt ar katru komandu,» raidījumā saka Liene Briede, «RTU IdeaLAB» vadītāja.

Tieši «RTU IdeaLAB» mentoru, kouču un speciālistu, kuri neskopojušies ar padomiem par dzinēja konstrukciju, atbalstu uzsver Kaspars Kalvītis, kurš pirmsinkubācijas programmā attīstīja ideju par elektriska ratiņkrēsla dzinēja izveidi.

Šāds elektriskais dzinējs palīdzētu pārvarēt šķēršļus, ko citi pat nepamana – trotuāru apmales, bruģi, zāli, smiltis, dažādus nelīdzenumus. Biznesa idejas «E-race wheel» autors atklāj: «Es paskatījos internetā, ka tas ir ļoti dārgs prieks. Un tad man no sākuma tā doma bija izveidot viņu šeit pat uz vietas un lētāk. Man tā doma bija izaicināt sevi un paskatīties, jo man nekāda inženiera un tehniskā izglītība nav, es atnācu tikai ar savu ideju un mēģināju viņu attīstīt.»

L. Briede norāda, ka pirmsinkubācijas programma ir atvērta jebkuram idejas autoram, arī pirmo apmācību var saņemt visi, komandas, ar kurām turpināt intensīvu darbu, tiek izvēlētas pēc ideju prezentācijas žūrijai. Vairums no līdz šim atbalstu pirmsinkubācijas atbalstu saņēmušo biznesa ideju autoriem savas ieceres turpina pilnveidot, lai varētu pretendēt uz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, fondu vai citu avotu finansiālu atbalstu tālākai attīstībai un komercializācijai.

LNT Ziņu sižetu iespējams noskatīties šeit.

17. septembris, 2018 plkst. 14:30