Līdz 25. septembrim studenti aicināti pieteikties «Produktu attīstības programmā»

19. septembris, 2022
.
.
.

Līdz 25. septembrim studenti var pieteikties dalībai «Produktu attīstības programmā» (PAP) – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un Inovāciju centra Dizaina fabrikas administrētajā inovāciju grantu programmā, kurā tiek uzņemtas RTU un Latvijas Jūras akadēmijas studentu komandas ar produktu idejām, kam jau radīts alfa prototips. Sistematizējot un padziļinot zināšanas jaunu produktu izstrādāšanā, tehnoloģiju pārnesē un komercializācijā, PAP dod komandām iespēju piecu mēnešu laikā attīstīt savu produktu idejas augstākā līmenī.  

Pieteikties. 

Programmā uzņemtajām komandām tiek nodrošināta atbalsta ekosistēma veiksmīgākai prototipēšanai – apmācības un mentoru atbalsts, kā arī iespēja pretendēt uz granta finansējumu prototipa attīstībai līdz 2596 eiro apmērā un stipendiju 200 – 228 eiro apmērā. Sezonas noslēgumā komandas prezentē piecu mēnešu laikā radītos un pilnveidotos prototipus.  

Lai pieteiktos, studentu komandai jābūt konkrētai idejai, kurai jau radīts alfa prototips, tas ir, vismaz detalizētas skices. Īpaši tiek aicināti studenti, kuri beiguši RTU studiju kursus, kas saistīti ar jaunu produktu attīstību, lai turpinātu jau iesākto produktu prototipēšanu. Programmā var pieteikties komandas ar dažāda līmeņa attīstības projektiem – gan tehnoloģiskiem, gan netehnoloģiskiem. 

PAP līdz šim attīstīt daudzi veiksmīgi inovatīvi projekti, piemēram, «AGVibez» skaņas vibrāciju horeogrāfiju krekli, no kafijas iegūts kompozītmateriāls «CoffeeChange», stājas korekcijas krekli «Correctly», no kūdras gatavoti augsnes bagātinātāji «HUMICO», RFS stends gaisa bezpilota lidaparātu dzinēju celtspējas pārbaudei, kanoe statīvi «RigaKayaking», «The Good Cats» lietotāja interfeiss, kas ļautu attālināti vadīt celtniecības krānu ar minimālu tiešu lietotāja iesaisti, «Straumbergs Hats» cepures un daudzi citi.  

PAP ir viena no vērienīgās programmas «Inovāciju granti jūrniecībā studējošajiem» aktivitātēm (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/006 «Inovāciju granti jūrniecības nozarē studējošajiem»). RTU PAP aktivitāti īsteno kopš 2019. gada (no 2019. gada līdz 2022. gadam projektā «RTU inovāciju granti studentiem»), lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunradi un uzņēmējspējas.
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

19. septembris, 2022 plkst. 12:57

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi