Licencēta doktorantūras studiju programma «Daļiņu fizika un paātrinātāju tehnoloģijas»

21. oktobris
.
.
Foto - Vitālijs Vinogradovs, RTU

Licenci ir saņēmusi un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas Universitātes (LU) kopīgi veidotā doktorantūras studiju programma «Daļiņu fizika un paātrinātāju tehnoloģijas». Programma veidota sadarbībā ar Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) zinātniekiem, un iecerēts, ka primāri tajā studēs Latvijas un pārējo Baltijas valstu doktoranti, tā stiprinot vienotu Baltijas izglītības un zinātnes telpu. 

Interesenti pieteikumus studijām var iesniegt līdz 26. oktobrim.

Programmā iecerēts sagatavot speciālistus, kuri ir spējīgi radīt inovācijas, balstoties uz savām zināšanām daļiņu fizikā, paātrinātāju tehnoloģijās, kā arī plašāk – inženierzinātnēs, informācijas tehnoloģiju lietošanā komplicētu procesu vadībā, lielo datu praktiskā apstrādē un izmantošanā zinātnē un tautsaimniecībā, kā arī modernās sensoru un detektoru sistēmās dažādu tehnoloģisku procesu kontrolei un vadīšanai.  

Programmā studējošie doktoranti specializēsies daļiņu fizikā vai paātrinātāju tehnoloģiju virzienā, kā arī paredzēts, ka studiju laikā doktorantiem tiks piedāvāta iespēja zinātniskos pētījumus veikt klātienē CERN. Tas ir iespējams, izmantojot Latvijai kā CERN asociētajai dalībvalstij piedāvātās studentu programmas.

Šī būs konkurētspējīga programma, kurai tiks piesaistīti pasaules līmeņa mācībspēki, arī vadošie CERN un Baltijas valstu speciālisti. 

Augstas enerģijas daļiņu fizika un paātrinātāju tehnoloģijas ir viens no pasaulē spēcīgākajiem inovāciju dzinējspēkiem, kas ir ievērojams tautsaimniecības inovāciju avots.

Latvijas tautsaimniecībā pārsvarā dominējošas ir zemo tehnoloģiju nozares, taču, kā pārliecinoši rāda CERN pieredze, zināšanu pārnese no daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģijām uz tautsaimniecībai svarīgām jomām ir sevišķi efektīva un ar augstu  pievienoto vērtību. 

Programma veidota RTU un LU, cieši sadarbojoties ar CERN un CERN Baltijas grupas ekspertiem.

Studiju programma izstrādāta ESF projektā «Rīgas Tehniskās universitātes studiju programmu fragmentācijas samazināšana un resursu koplietošanas stiprināšana» Nr. 8.2.1.0/18/A/013.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

21. oktobris plkst. 17:32

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi