Lavendelis: Šaha festivālā «RTU Open 2018» katrs var atrast savam spēles līmenim atbilstošu turnīru

6. augusts, 2018
.
.

Sagaidāms, ka Ziemeļeiropā lielākajā šaha festivālā «RTU Open 2018», kas no 6. līdz 12. augustam notiks Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, piedalīsies ap 650 dalībnieku, raidījumā «900 sekundes» teica festivāla organizators, RTU Sporta centra direktors Egons Lavendelis.

«RTU Open 2018» būs pieci klasiskā šaha turnīri, kas notiks vienā zālē, līdz ar to spēli varēs izbaudīt ikviens šahists. E. Lavendelis norāda, ka augstākā līmeņa spēlētājiem būs iespēja spēlēt ar pasaules zvaigznēm, savukārt amatieriem, kuri iepriekš nav piedalījušies turnīros, būs iespēja mēroties spējām ar savam līmenim atbilstošiem pretiniekiem un pēc partijas pabeigšanas arī vērot, kā spēlē šaha lielmeistari.

Lielmeistaru jeb A turnīrs norisināsies septiņas dienas, līdzīgs grafiks būs arī B turnīram (ELO reitings līdz 2299 un Latvijas reitings līdz 2399). Savukārt C (ELO līdz 2199 un Latvijas reitings līdz 2299) un D (ELO līdz 1900) turnīri notiks no 9. augusta līdz 12. augustam, bet E turnīrs (ELO līdz 1600) būs pats īsākais no klasiskā šaha turnīriem un tiks izspēlēts no 10. augusta līdz 12. augustam. E turnīrā savas prasmes pārbaudīt īpaši aicināti šaha entuziasti, kuri līdz šim sacensībās nav piedalījušies.

Šogad festivālā, kas notiek jau astoto reizi, ir arī jauninājumi. Proti, programma ir papildināta ar vēl vienu ātrspēles turnīru īpaši tiem, kuriem spēlēm piesātinātajā nedēļā šaha tomēr vēl šķitīs par maz. Otrs jauninājums – skatītāji visu nedēļu interneta tiešraidē «RTU Open 2018» un Latvijas Šaha federācijas (LŠF) mājaslapā varēs sekot līdzi galvenajam turnīram. To ar LŠF atbalstu nodrošinās Polijas kompānija «European Chess TV», kas specializējusies tieši šaha tiešraidēs. Tiešraides ar kolēģiem komentēs šaha lielmeistars Toms Kantāns.

Festivālā arī piedalīsies vairāki labi zināmi šaha lielmeistari: Vācijas izlases šahists Matiass Blūbaums (Matthias Blübaum), ukraiņu izcelsmes Latvijas reitinga pirmais numurs Igors Kovaļenko un armēņu izcelsmes ASV lielmeistars Roberts Hovanisjans (Robert Hovhannisyan), kurš 2015. gadā «RTU Open» dalīja pirmo vietu ar tā laika Latvijas lielmeistaru Alekseju Širovu. Rīgā spēlēs arī pasaules vēsturē otrs jaunākais lielmeistars – 12 gadus vecais indietis Praggnanandhā Ramešbabu (Praggnanandhaa Rameshbabu).

Raidījumu «900 sekundes» iespējams noskatīties šeit.

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

Pixabay

Publikācijas datums

6. augusts, 2018 plkst. 13:15

Līdzīgi raksti

Ziņas