Latvijas zaļie jaunuzņēmumi klimata izaicinājumiem pretim liek tehnoloģiskus risinājumus

4. septembris, 2019

Latviju pasaulē lielākajā videi draudzīgo biznesa ideju konkursā «ClimateLaunchpad 2019» pārstāvēs jaunuzņēmumi «OBF Technology» un «SERGART»; komandas sacentīsies par naudas balvām līdz 10 tūkst. eiro un iespēju turpināt idejas attīstību Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta zaļo tehnoloģiju akcelerācijas programmā «Climate-KIC Accelerator».

«OBF Technology» izstrādā tehnoloģiju industriālo degšanas procesu optimizēšanai, kas lietojama siltuma un elektroenerģijas ražošanā, kokapstrādē, metāla un keramikas rūpniecībā. Palielinot skābekļa koncentrāciju sadegšanas kamerā, tiek samazināts degvielas parēriņš un izmešu apjoms. «SERGART» piedāvā digitalizēt būvniecības un ēku apsaimniekošanas jomas ikdienas procesus, tā palielinot uzņēmumu produktivitāti un ļaujot sasniegt augstākus rezultātus.

«OBF Technology» un «SERGART» uzvarēja pasaulē lielākā videi draudzīgo biznesa ideju konkursa «ClimateLaunchpad 2019» nacionālajā finālā, iegūstot tiesības pārstāvēt Latviju konkursa lielajā finālā, kas notiks 14. – 15. novembrī Amsterdamā, Nīderlandē. Nacionālajā finālā piedalījās septiņas komandas, tās vērtēja žūrija: RTU Zinātņu prorektors Tālis Juhna, «Buldit» akceleratora izpilddirektors Matīss Neimanis, Zaļo un viedo tehnoloģiju klastera vadītājs Salvis Roga, «ConvertIQ Solutions» līdzdibinātājs Kristiāns Karlsons un «ALINA»  līdzdibinātāja Solvita Kostjukova. Savukārt lielajā finālā Amsterdamā piedalīsies ap 100 komandu no 50 dažādām pasaules valstīm. Konkursa noslēgumā piecpadsmit labākās komandas no visas pasaules sacentīsies par naudas balvām līdz 10 tūkst. eiro un iespēju turpināt idejas attīstību Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) «Climate-KIC» akseleratorā.

Konkursu Latvijā jau otro gadu īsteno Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika. «ClimateLaunchpad» ir viena no Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) klimata zināšanu un inovāciju kopienas «Climate-KIC» iniciatīvām. Konkurss apvieno zinātniekus, studentus, novatorus un jaunuzņēmējus, kuru idejas pozitīvi ietekmē klimata pārmaiņas, un kuri vēlas tās īstenot globālā mērogā. RTU ir pilntiesīgs «Climate-KIC» biedrs. RTU dalība «EIT Climate-KIC» nodrošina iespējas Latvijas studentiem, zinātniekiem, jaunuzņēmumiem un dažādu jomu profesionāļiem attīstīt uzņēmējdarbības prasmes, vienlaikus radot risinājumus klimata izmaiņu samazināšanai. Tādējādi RTU stiprina klimatam draudzīgas uzņēmējdarbības un zaļo tehnoloģiju attīstību Latvijā.

«EIT Climate-KIC» programmas Latvijā organizē RTU Dizaina fabrikas «EIT Climate-KIC HUB Latvia». Šīs programmas tiek īstenotas divos virzienos – uzņēmējdarbības atbalsta un izglītības programmas. RTU Dizaina fabrikas «EIT Climate-KIC HUB Latvia» organizē arī dažādas uz inovācijas kopienas stiprināšanu un tīklošanos vērstas aktivitātes. «ClimateLaunchpad 2019» konkursa dalībniekiem RTU Dizaina fabrika nodrošināja sešu nedēļu apmācības, pilnveidojot prezentācijas prasmes, biznesa modeli, produkta attīstības ciklus.

Nacionālais fināls šogad notika jaunrades un tehnoloģiju festovālā «iNOVUSS» ar Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta un Zaļo un viedo tehnoloģiju klastera atbalstu.

RTU Dizaina fabrika ir inovāciju un uzņēmējdarbības platforma ar Baltijā vislabāk aprīkoto prototipēšanas darbnīcu, augsti kvalificētu ekspertu komandu un zinātnisko atbalstu uzņēmējiem, vadītājiem un studentiem, lai radītu inovāciju idejas, augstas pievienotās vērtības produktus, inženiertehniskus risinājumus.

Jaunrades un tehnoloģiju festivāls «Inovuss»

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

4. septembris, 2019 plkst. 10:50