Latvijas Nacionālais vēstures muzejs izmantos RTU Dizaina fabrikas veidotus vēstures artefaktu 3D modeļus

1. jūlijs, 2019
.
.
.

Tas ir labs veids, kā muzejam iegūt mūsdienīgu un ar tehnoloģijām bagātu vidi – par Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas Nacionālā vēstures muzeja sadarbību, veidojot akmens laikmeta priekšmetu 3D modeļus LNT ziņām saka RTU Dizaina fabrikas vadītājs Kristens Raščevskis.

Muzeja vajadzībām tiek izgatavoti 3D modeļi tā kolekcijā esošiem akmens laikmeta priekšmetiem – harpūnai, bultas galam un makšķerāķim. Vispirms tika veikta to 3D lāzerskenēšana. No iegūtā blīvā 3D punktu mākoņa datorā tika izveidots precīzs objekta trīsdimensiju modelis. Tagad, izmantojot 3D drukas tehniku, tiek izgatavotas akmens laikmeta replikas Latvijas senvēstures artefaktiem – katram septiņos eksemplāros. Muzejs tos izmantos, lai interaktīvā veidā iepazīstinātu skolēnus ar Latvijas senvēsturi.

«3D replikas top tiem priekšmetiem, kurus mēs negribam dot rokā, jo tie ir oriģināli un tiem jau ir ļoti daudz gadu. Un tas ir kauls. Un tas ir materiāls, kuru mūsdienās reti kurš spēj apstrādāt, un, ja arī kāds to prastu, tas būtu ļoti dārgi,» LNT uzsver Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pārstāve Ilze Mikeļsone.

RTU Dizaina fabrikas īpašumā esošais lāzerskeneris ir viens no precīzākajiem Baltijā, arī 3D printera precizitāte ir ļoti augsta. Turklāt RTU Dizaina fabrikas komandā ir augsti kvalificēti eksperti ar plašām zināšanām, kuriem ir arī iepriekšēja pieredze sadarbībā ar Latvijas Nacionālā vēstures muzeju vēstures liecību saglabāšanā, izmantojot jaunākās tehnoloģijas.

Par RTU un Latvijas Nacionālā vēstures muzeja sadarbību ziņo arī Latvijas Televīzijas raidījums «Panorāma»:

 

 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

1. jūlijs, 2019 plkst. 11:09

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi