Latvijas jaunieši semināru ciklā iegūst informāciju par atbildīgu ūdens resursu izmantošanu ikdienā

27. aprīlis
.
.
Foto: Pixabay.com

Latvijas skolēniem un studentiem līdz pat 28. maijam ir iespējams attālinātajos semināros iegūt informāciju par atbildīgu ūdens resursu izmantošanu. Iegūtās zināšanas viņiem palīdzēs izvērtēt savus līdzšinējos ūdens lietošanas paradumus un palīdzēs veidot jaunus, ietaupot gan personīgās finanses, gan arī samazinot atkritumu daudzumu. 

Semināri tiek piedāvāti Cēsu, Jūrmalas un Rēzeknes skolēniem, un tos, īstenojot iniciatīvu «Ū vitamīns», organizē Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Ūdens pētniecības un vides biotehnoloģiju laboratorija sadarbībā ar biedrību «Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija» un uzņēmumu «Innocent Cafe». 

Semināros skolēniem ir iespēja atkārtot ūdens aprites ciklu, uzzināt par ūdens nozīmību cilvēku dzīvē, kā arī par ikdienas ūdens patēriņu saimniecības un ražošanas vajadzībām, atklāt interesantus faktus par dzeramo ūdeni, tā kvalitāti Latvijas pilsētās, kā arī noskaidrot mītus un patiesību par centralizēto ūdensapgādes sistēmu nodrošināto dzeramo ūdeni jeb ūdeni no krāna. Noslēgumā notiek diskusija par gudriem un atbildīgiem dzeramā ūdens lietošanas paradumiem, iespēju ietaupīt naudu un samazināt saražoto atkritumu daudzumu. Veiklākie un attapīgākie jaunieši saņem pārsteiguma balvas. 

Iecerēts, ka kopumā iniciatīvas «Ū vitamīns» pārstāvji, viņu vidū arī RTU vadošais pētnieks Sandis Dejus, tiešsaistē viesosies 15 dažādās skolās trīs Latvijas pilsētās, lai aptuveni 300 skolēni uzzinātu vairāk par ūdens resursu atbildīgu izmantošanu.   

Izglītojoši semināri paredzēti arī augstskolu studentiem. RTU, Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Daugavpils Universitātes un Liepājas Universitātes studentu pašpārvalžu pārstāvjiem tiek piedāvāta iespēja piedalīties izglītojošos tiešsaistes semināros un diskusijās par atbildīgu ūdens lietošanas principu ieviešanu un attīstību universitātēs. Diskusijas laikā studentu uzmanība tiks pievērsta dzeramā ūdens lietošanas paradumiem, kā arī krāna ūdens lietošanas priekšrocībām salīdzinājumā ar fasētu dzeramo ūdeni. Kopumā piecos tiešsaistes semināros iecerēts iesaistīti vismaz 50 studentus, lai rastu kopīgus un inovatīvus risinājumus atbildīgu ūdens lietošanas principu ieviešanai universitātēs.
    
Savukārt RTU Olaines Tehnoloģiju koledžas, Daugavpils Būvniecības tehnikuma un Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma audzēkņiem papildus atbildīgu ūdens resursu izmantošanas pamatprincipu atkārtošanai un atklāšanai būs iespēja uzzināt vairāk par karjeras iespējām ūdensapgādes un kanalizācijas sektorā, potenciālajām darba un prakses vietām, kā arī par iespējamiem atbalstītājiem un sadarbības partneriem. Kopumā trīs tiešsaistes semināros iecerēts sasniegt vismaz 60 audzēkņu. 
    
Semināru cikls notiek, pateicoties Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstam. 

Iniciatīvas «Ū vitamīns» mērķis ir ūdens par brīvu jebkurā sabiedriskā vietā Latvijā, tādējādi sekmējot atbildīgu ūdens resursu izmantošanu, optimizējot finanšu resursus un saudzējot dabu. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

27. aprīlis plkst. 14:49

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi