Latvijā sievietes nebaidās sevi pierādīt tehniskajās zinātnēs, uzskata RTU zinātnieces

13. februāris, 2018
.
.
Foto: pixabay.com

«Mani interesēja, kas īsti ir tā «tumšā» lieta, kas gaiši spīd,» saka Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektrotehnikas (EEF) fakultātes asociētā profesore Kristīna Bērziņa, pamatojot savu izvēli darboties zinātnē. Kristīna un viņas kolēģe, RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) vadošā pētniece Kristīne Ruģele, otrdien, 13. februārī, viesojās Latvijas Radio raidījumā «Zināmais nezināmajā», kas bija veltīts ANO Starptautiskajai dienai sievietēm zinātnē.  

Abas RTU zinātnieces pievērsties tehniskajām zinātnēm rosinājusi vēlme risināt problēmas, lai palīdzētu cilvēkiem uzlabot dzīves kvalitāti. «Mani interesē vides aizsardzības tehnoloģijas un es vēlos palīdzēt risināt problēmas, ko rada cilvēka ietekme pasaulē,» saka K. Ruģele. 

Viņa stāsta, ka ir piedzīvojusi situācijas, kad sanāksmēs vīrieši sākumā ar neuzticību raugās uz sievieti, kura atnākusi runāt par tehniskām lietām. Taču, kad pārliecinās par sievietes kompetenci, tad attieksme mainās. «Īpaši Rietumvalstīs esmu sastapusies ar šādu «ledus atkausēšanu», kas nepieciešama,» stāsta Kristīne Ruģele. 

Abas zinātnieces gan ir pārliecinājušās, ka Latvijā sievietes nebaidās sevi attīstīs tehniskajās zinātnēs, tāpēc uzskata, ka būtiskāk ir runāt nevis par dzimumu līdztiesību zinātne, bet par zinātnes nozīmību kopumā un zinātnieku kā personību.

«Zinātnē nav jāatdala sievietes un vīrieši,» saka Kristīna Bērziņa, ierosinot iedibināt Zinātnieka dienu, «kurā mēs runājam par cilvēka dotībām ieklausīties, aktualizēt problēmas un atrast risinājumu. Tas ir ļoti svarīgi». 
 
Latvijas Radio raidījums «Zināmais nezināmajā» (13.02.2018.)

 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

13. februāris, 2018 plkst. 16:56

Līdzīgi raksti

Ziņas