RTU zinātniekiem un studentiem pasniegs «Latvenergo» un Latvijas Zinātņu akadēmijas balvas

5. decembris, 2018
.
.
Foto: Shutterstock

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta (IEEI) asociētajam profesoram Pēterim Apsem-Apsītim piešķirta profesora Alfrēda Vītola vārdbalva par izcilu devumu enerģētikā. Par devumu enerģētikā «Latvenergo» un Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) balvas piešķirtas pieciem zinātniekiem, bet par izcili izstrādātiem studiju noslēguma darbiem – 11 RTU studentiem. Balvu pasniegšana notiks 13. decembrī.

«Latvenergo» un LZA balva par nozīmīgu devumu enerģētikā piešķirta EEF IEEI vadošajam pētniekam Dr. sc. ing. Jānim Zaķim un RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) Funkcionālo materiālu tehnoloģiju zinātniskās laboratorijas vadošajam pētniekam Dr. sc. ing. Andrim Šutkam.

2018. gada balva par panākumiem enerģētikā jaunajiem zinātniekiem piešķirta MLĶF Silikātu materiālu institūta vadošajai pētniecei Dr. sc. ing. Līgai Grasei un Dr. sc. ing. Poļinai Ivanovai.

«Gada balvu» izsludina LZA kopā ar «Latvenergo», un tās mērķis ir motivēt Latvijas zinātniekus veikt pētījumus, īpaši lietišķos, enerģētikas attīstības veicināšanai un inovāciju vides veidošanai. Konkursa uzvarētājiem tiek piešķirtas balvas trīs nominācijās – profesora Alfrēda Vītola vārdbalva par izcilu devumu enerģētikā, divas balvas par nozīmīgu devumu enerģētikā un piecas balvas par panākumiem enerģētikā jaunajiem zinātniekiem (vecumā līdz 40 gadiem).

11 RTU studentiem tiks piešķirtas «Latvenergo» 2018. gada studiju noslēguma darbu konkursa balvas. Balvas tiek piešķirtas piecās kategorijās – bakalaura darbi, bakalaura darbi ar projekta daļu, inženierprojekti, maģistra darbi, kā arī kvalifikācijas darbi. Laureātu vidū ir 10 EEF studenti un viens RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes students, kā arī divi Rīgas Tehniskās koledžas studenti un viens Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas students.

Konkurss par labākajiem augstākās izglītības studiju noslēguma darbiem «Latvenergo» koncerna darbības virzieniem aktuālajās jomās šogad norisinājās jau vienpadsmito gadu, un uzvarētājiem tiek piešķirtas naudas balvas.

Svinīgais balvu pasniegšanas pasākums notiks 13. decembrī plkst. 12.00 «Latvenergo» telpās, Pulkveža Brieža ielā 12.

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

5. decembris, 2018 plkst. 11:12

Līdzīgi raksti

Ziņas

_