«Labsoflatvia.com»: Latvijas inovāciju balss izskan Eiropas līmenī

14. decembris, 2021
Foto: RTU arhīvs

«RTU loma pēdējo gadu laikā ir mainījusies, piedāvājot ne tikai zinātniskos pakalpojumus, bet arī nodrošinot dažādus instrumentus zinātņietilpīgu jaunuzņēmumu veidošanā, atbalstā, sadarbības tīkla paplašināšanā, kā arī veicinot vispārējas uzņēmējdarbības attīstību studentiem un zinātniekiem», portālā «Labsoflatvia.com» pauž Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centra direktora pienākumu izpildītāja Liene Briede.

L. Briede, kura šoruden kā pirmā un vienīgā Latvijas pārstāve tika ievēlēta Eiropas Inovāciju padomes valdē, vēlas paaugstināt Latvijas inovāciju rādītāju ambīciju līmeni, vairojot apziņu, ka ar vietēji izstrādātiem risinājumiem ir iespēja konkurēt Eiropā un pasaulē. Kā portālā norāda RTU Zinātnes un inovāciju centra direktora pienākumu izpildītāja, līdz šim Eiropai nav izdevies radīt iekļaujošu pieeju inovāciju jomā – Latvijas inovāciju rādītāji joprojām ir zemi.

L. Briede šoruden ievēlēta arī Latvijas jaunuzņēmumu asociācijas «Startin.LV» valdē. Sadarbība ar jaunuzņēmumiem universitātei ir ļoti nozīmīga zināšanu pārneses īstenošanai. «Latvijas fokusā ir augstas pievienotās vērtības produkti un pakalpojumi, un zināšanu ietilpīgi risinājumiem ir atrodami tieši augstskolās RTU sevi pozicionē kā atvētas sadarbības tipa universitāti, kas pēdējo gadu laikā ir skaidri pozicionējusi savu piedāvājumu jaunuzņēmumu kopienai, t.sk., identificējusi savu lomu vides pilnveidē,» viņa uzsver.

Vairāk par L. Briedes plāniem un ieguvumiem RTU un Latvijai no līdzdalības organizācijās var lasīt «Labsoflatvia.com» rakstā

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

14. decembris, 2021 plkst. 9:22