Krāšņi noslēdzies RTU Lielais auto izlaidums

27. jūlijs, 2020

«Lidojiet droši un lidojiet tālu!» Rīgas Tehniskās universitātes absolventiem Lielajā izlaidumā sacīja Valsts prezidents Egils Levits. Viņa vēlējums sabalsojās ar neparasto izlaiduma vietu – Spilves lidlauku, kur šogad, ievērojot koronavīrusa dēļ noteiktos distancēšanās nosacījumus, notika RTU Lielais drive-in jeb auto izlaidums.

«Redzu šeit jaunos inovatorus, jauno ideju radītājus un īstenotājus, kuri visi kopā ar mums, visiem Latvijas iedzīvotājiem, ar visiem Eiropiešiem, veidos modernu Eiropu, modernu Latviju,» sacīja Valsts prezidents, norādot, ka arī auto izlaiduma ideja ir inovatīva, «un tas rāda, ka šeit ir patiešām liels potenciāls mūsu tautai.»

Prezidents īpaši sveica arī RTU ārzemju studentus, vēlot, lai studiju laiku Latvijā viņi atceras ar labām atmiņām par Rīgu, par RTU un saviem studiju biedriem un šo saiti lai nezaudē nākotnē.

Savukārt RTU rektors Leonīds Ribickis savā uzrunā atzina – kaut šogad svētkus svinam citādāk, tomēr saviļņojums paliek. Viņš izteica gandarījumu, ka RTU ir spējusi pielāgoties jaunajiem apstākļiem un «mums arī šogad izdevies satikties, svinēt un redzēt to, cik daudz un vareni mēs esam.» Rektors pateicību izteica ģimenēm un radiniekiem par atbalstu absolventiem ceļā uz diplomu, kā arī mācībspēkiem un pārējiem RTU darbiniekiem, kuri palīdzēja sagatavot jaunos speciālistus.

«Valsts prezidents mūsu absolventiem novēlēja lidot droši un tālu. Viņa teiktajam var tikai pievienoties, jo, redzot vienkopus tik daudz zinošu, radošu un  mērķtiecīgu jauniešu, tiešām rodas ticību tam, ka RTU un Latvijas vārds izskanēs tālu un skaļi,» pēc pasākuma pauž RTU Absolventu asociācijas izpilddirektore Ieva Ķuze.

Spilves lidlaukā izlaiduma vakarā, 24. jūlijā, šogad RTU bakalaura, maģistra un doktora diplomus saņēma gandrīz 700 absolventu. Viņus sveica arī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska un RTU Absolventu asociācijas vadītājs Enno Ence, savukārt muzikālos sveicienus bija sarūpējusi grupa «Dagamba» un par īpašo muzikālo pārsteigumu – Intaru Busuli un Abonementa orķestri gādāja Inbox.lv.

Savukārt, lai veiksmīgāk nodrošinātu pasākuma īstenošanu, uzņēmums «Fiqsy» RTU Lielā auto izlaiduma brīvprātīgajiem Spilves lidlaukā bija sagādājis elektriskos skrejriteņus. Bet RTU absolventiem, kuriem nav sava auto, uzņēmums piedāvāja bez maksas izmantot elektroauto, lai apmeklētu pasākumu un dotos mājup no tā. «Dalība RTU Lielajā izlaidumā arī «Fiqsy» bija priecīgs notikums, jo esam uz viena viļņa ar RTU studentiem — inovatoriem un jauno ideju radītājiem. Novēlam nebaidīties izdarīt drošas un videi draudzīgas izvēles arī turpmākajos dzīves posmos!» saka Māris Avotiņš, «Fiqsy» vadītājs.

Izlaidumu atbalstīja arī uzņēmumi «Latvenergo», «Skonto Group», «Industry Service Partner», «Tet» un «Fiqsy».

RTU bija izvēlējusies drive-in formātu, lai absolventi pēc vairākiem virtuālajā vidē pavadītajiem mēnešiem vismaz izlaidumā, kaut atrodoties auto, tomēr varētu izjust kopības sajūtu.

Pasākumu organizēja RTU Absolventu asociācija, un šis bija jau ceturtais Lielais izlaidums, kad visi RTU absolventi vienlaikus saņēma diplomus.

Nosvinēts pirmais RTU Lielais auto izlaidums

RTU Sabiedrisko attiecību departaments