Korejas Mašinērijas un materiālu institūts viesojas RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātē

12. maijs, 2022
Korejas Mašinērijas un materiālu institūta vadība un pētnieki iepazīstas ar RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes darbību. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātē (MTAF) viesojas Korejas Mašinērijas un materiālu institūta (KIMM) vadība un vadošie pētnieki, iepazīstoties ar MTAF zinātnisko un studiju darbu, kā arī apspriežot potenciālo sadarbību.

Nākotnē RTU MTAF un KIMM varētu sadarboties gan starptautiskos pētniecības projektos, gan īstenot personāla un studentu apmaiņas programmas. Latvijas studentiem varētu pavērties iespējas izstrādāt savus maģistra un doktora darbus Korejā utt. Vizītes laikā puses vienojušās par kopīgu izpratni un jau tuvākajā laikā plāno sākt sadarbības aktivitāšu plānošanu un saskaņošanu.

Plānotā sadarbība būs lietderīga abām pusēm, jo, apvienojot dažādu valstu un kultūru pārstāvju spēkus un zināšanas, ir iespējams izstrādāt inovatīvus tehniskus risinājumus, kas nodrošinās izrāvienu, tajā skaitā Latvijas rūpniecībai, apliecina RTU MTAF un KIMM pārstāvji. RTU MTAF arī uzsver, ka Latvijai sadarbība ar rūpnieciski attīstītās Korejas vadošu institūtu ir svarīga ilgtspējīgai attīstībai.

Vizīti organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). Tajā piedalījās KIMM prezidents Dr. Sang Jin Park, Nacionālā sadarbības centra direktors Dr. Seung-Kook Ro, Lāzeru un elektronu staru tehnoloģiju katedras vadošais pētnieks Dr. Sang Hoon Ahn un Starptautiskās sadarbībās departamenta direktore Ji Hyeon Seo

KIMM viesus uzņēma MTAF dekāns profesors Ēriks Geriņš, prodekāns studiju jomā profesors Aldis Balodis, prodekāne zinātnes jomā docente Anita Avišāne, MTAF institūtu direktori un vadošie pētnieki.

MTAF Mehānikas un mašīnbūves institūta direktore profesore Irīna Boiko iepazīstināja KIMM pārstāvjus ar MTAF darbību, bet rektora vietnieks Igors Tipāns un Starptautiskās sadarbības nodaļas projektu vadītājs Ēriks Badamšins informēja par RTU aktivitātēm starptautiskajā akadēmiskajā sadarbībā un ārzemju studentu piesaistē. KIMM bija iespēja izzināt zinātnisko darbību un tehnisko aprīkojumu, apmeklējot MTAF laboratorijas. Viņi apmeklēja Metroloģijas zinātnisko laboratoriju, kur ar tās darbību viesus iepazīstināja laboratorijas vadītājs pētnieks Jānis Lungevičs. Transporta institūta BOSCH auto diagnostikas laboratorijā/BOSCH mācību centrā viņus uzņēma institūta direktora pienākumu izpildītājs docents Māris Gailis, bet Biomedicīnas inženierzinātņu un nanotehnoloģiju institūta Mikro un nanotehnoloģiju laboratorijā – institūta direktors, profesors Jurijs Dehtjars. Tāpat KIMM iepazinās ar Mehānikas un mašīnbūves institūta Siltumenerģētisko sistēmu katedras Degšanas procesu izpētes laboratoriju katedras vadītāja asociētā profesora Dmitrija Rusova un lektora Aleksandra Soročina vadībā un Biomedicīnas inženierzinātņu un nanotehnoloģiju institūta Rentgendiagnostikas laboratoriju J. Dehtjara vadībā.

Korejas Mašinērijas un Materiālu Institūtu vizīte RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātē

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

12. maijs, 2022 plkst. 10:48