Korejas Kyungpook National University aicina RTU studentus izmantot Korejas valdības stipendijas

16. novembris, 2018

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes dekāns profesors Oskars Krievs 5. novembrī apmeklēja RTU partneruniversitāti Kyungpook National University (KNU) Korejā.

RTU pārstāvji tikās ar universitātes prezidentu Kim Sang-Dong, prezidenta vietnieku studiju jautājumos Moon Sung-Hak, kā arī Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) un elektronikas centra vadītāju Han Dong Seog, ar kuriem pārrunāja iespējamo sadarbību studentu apmaiņā un kopīgos pētniecības projektos. KNU pārstāvji īpaši akcentēja RTU studentu iespējas izmantot Korejas valdības stipendijas.

L. Ribickis un O. Krievs viesojās arī IKT un elektronikas fakultātes Elektrotehnikas nodaļā, kur tikās ar fakultātes dekānu profesoru Cho You-Ze un profesoru Lee Se-Hee, ar kuriem iespējamo sadarbību pārrunāja jau detalizētāk.

KNU dibināta 1946. gadā, tajā studē vairāk nekā 38 tūkstoši studentu, un tā ir ceturtā lielākā universitāte Korejā. Universitāte lepojas ar attīstītu infrastruktūru un lielu studentu pilsētu.

Lai noslēgtu sadarbības līgumus, pārrunātu līdzšinējās sadarbības sekmes, kā arī iezīmētu jaunas iespējas, no 5. līdz 9. novembrim RTU delegācija apmeklēja piecas universitātes – Kyungpook National University (Tegu, Korejā), Daegu Gyeongbuk Institute of Science and Technology (Tegu, Korejā), National Taiwan University of Science and Technology (Taipejā, Taivānā), WuFeng University (Dzjaji, Taivānā), kā arī Hang Seng University of Hong Kong (Honkongā Ķīnā). Vizītes ievadā RTU pārstāvji tikās ar Latvijas vēstnieku Korejā Pēteri Vaivaru un pārrunāja RTU sadarbības iespējas ar Korejas universitātēm un citām zinātniskajām institūcijām. Vēstnieks augsti novērtēja RTU sadarbību ar Korejas augstskolām, par ko liecina pieaugošais studentu skaits no šīs valsts. Pēteris Vaivars arī izrādīja interesi atbalstīt RTU centienus sadarbības paplašināšanā ar Korejas universitātēm.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

16. novembris, 2018 plkst. 15:59